Web Sürümüne Geç

  Çanta gördünüz mü!

  16 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 02:10

  Sivas Valisi ve Belediye Başkanı'na, "Bir otelde Sivaslı yöneticilere çanta içinde para verildi mi?" diye soruldu. "Biz görmedik" dediler

  Şike soruştumasıyla ilgili olarak her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk, geçtiğimiz hafta Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile Sivas Garnizon Komutanı emekli Tuğgeneral Muammer Bayram'ı 'tanık' sıfatıyla ifadeye vermeye çağırmıştı. Bu çağrı üzerine dün Vali Kolat ile Belediye Başkanı Ürgüp, İstanbul Adliyesi'ne gelerek savcı Berk'e 1 saat ifade verdiler.

  MAÇ BiLETi VERDiLER
  Bu isimlerin tanık olarak dinlenmesini, tutuklu olarak yargılanan Mecnun Odyakmaz'ın avukatları talep etmişti. Tanıklara "Siz, Sivasspor- F.Bahçe maçı öncesinde bir otelde yenilen düğün yemeğinde, Sivassporlu yöneticilere çanta içinde para verildiğini gördünüz mü?" diye soruldu. Kolat ve Ürgüp ise bu iddialara karşılık, "Biz o otelde yemeğe katıldık. Ancak herhangi bir çanta verildiğini görmedik. Sadece maç bileti verildiğini gördük" dediler.

  EMEKLİ GENERAL ADLİYEDE
  Özel yetkili savcı Berk'in tanık olarak dinlenilmesini istediği emekli Tuğgeneral Muammer Bayram da dün ifade verdi. Sivas- F.Bahçe maçı öncesinde "Para dolu çanta" iddialarının ardından tanık olarak dinlenmelerine karar verilen isimlerden olan emekli Tuğgeneral Bayram, dün İstanbul Adliyesi'ne giderek savcı Berk'e ifadesini verdi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN