Web Sürümüne Geç

  Maç satan karısını satar

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 10:30

  "F.Bahçe'ye maç satmadık. Soyunma odasında oyuncularıma 'çıkın aslanlar gibi oynayın ve kazanın' dedim ama olmadı. Korcan'ı yaktılar. Volkan da hata yaptı, onu biz mi satın aldık"

  Şike soruşturması nedeniyle cezaevinde olan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Metris'te Kanaltürk'e konuştu.  İşte o bomba sözler:
  -Evet geçmişte çok cezaevinde yattım. 95 yılına kadar hep içeri girip çıktım şiddet bile gördüm.
  En son tövbe ettim suçun yanından geçmedim. Daha önceden cezaevinde yattığım için benimle tutuklanan arkadaşlara destek oluyorum. Ben burada psikiyatri gibiyim ben olmasam burada intihar da olur adam yaralama da. Arkadaşlar ilaçla ayakta zor duruyor.

  -Ben ve arkadaşlarım şike yapmadık. Ben Aziz Yıldırım ile çok görüşen ve iyi anlaşan birisi değilim. Ben her defasında "Maç satan karısını da satar" derdim. Aziz Yıldırım ve bazıları maç öncesinde beni aradı maçı kendilerine vermemizi istediler. Ben ne telefon da ne de yüz yüze onlara ne söz verdim ne de garanti. Maçtan önce soyunma odasına indim. Çocuklara terinizin son damlasına kadar çalışacaksınız.
  Önce kendiniz sonra Sivas için oynayın dedim. Pes etmek yok. Kazanmanız için dedi.
  Maçı satan şerefsizdir onlar gibi olmayın dedim.

  -Aziz Yıldırım ile konuşuyorum sonra telefonu kapatıyorum. Aziz başkan muhasebecisini arıyor. Acil para gönder diyor. Ondan sonra o parayı benim aldığım iddia ediliyor. Bana yargısız infaz yaptılar. Buradan çıkacağımı biliyorum çünkü suçsuzum. Er ya da geç bunu herkes görecektir.

  -Ligde ikinciliğimiz ve dördüncülüğümüz var. İlk geldiğimizde herkes maç alıyor maç satıyordu. İstediği hakemi maça gönderiyor. Bende herkesin yaptığını yaparak birkaç yıl kanunsuz işler yaptım. Ama 2006 yılından sonra ne futbol ne de özel hayatımda kanunsuz işler yapmadım.

  -Korcan'ı da yaktılar. Neymiş elinden kaçırmış gol yemiş. Volkan da hatalı gol yedi. Onu da biz mi aldık. Fenerbahçe maçından önce Korcan'a alındığı iddia edilen araba geçtiğimiz günlerde ailesine teslim edildi. Korcan kesinlikle suçsuzdur.

  -Maçtan önce el işareti ile 4 işareti yaptım bunu yanlış anladılar. Yanımda vali vardı. Aziz Yıldırım yoktu. Yakından tanıdığım isimler bana size ko…ız dediler ben de onlara size 4 atacağız şeklinde hareket yaptım. Bizim kazanmamıza yan hakem izin vermedi o hakemi kimse soruşturmadı.

  -Çok bunaldım çok acı çektim. Futbolda yapmadığım şeyler yüzüne suçlandım. Buradan çıkınca ailemle konuşup ülkemi terk etmek istiyorum. Beladan uzak durduğumda o beni buluyor.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN