Web Sürümüne Geç

  Hayal ürünü

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 02:07

  Otyakmaz'ın avukatı Kemal Kapulluoğlu: İddiaların geçtiği program sırasında hemen bir meslektaşımız Otyakmaz'ı ziyarete gitti. Böyle bir beyanı olmadığını teyit ettik. Ne Aziz Yıldırım ne de başka bir kulüp yöneticisi Otyakmaz'a şike teklifinde bulunmadı

  Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın avukatı Kemal Kapulluoğlu, Kanaltürk'teki 'Telegol' programında Serhat Ulueren'in ağzından başkan Otyakmaz'ın söylediği iddia edilen cümlelere açıklık getirdi. Radyospor'a konuşan Kapulluoğlu, iddia edildiği gibi Otyakmaz'ın, "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'maçı bize verin' dedi" şeklinde konuşmasının olmadığını, başka bir kulüp yöneticisinin de başkana "teşvik" teklifinde bulunmadığını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

  OTYAKMAZ 'YALAN' DEDİ
  "Yayını takip ederken teyit etmek gereği duyduk. Çünkü bahsedilen konunun bir kısmına çok hakimim.
  Bizim bilgimizle uyuşmayan ifadeler olduğu için bir meslektaşımız hemen Otyakmaz'ı ziyarete gitti.
  Başkanın, bizim bilgimiz dışında herhangi bir beyanı olmadığını teyit ettik ve bu çerçevede düzeltmek için programa bağlandık. Başkan Otyakmaz'ın ne Aziz Yıldırım'la, ne de başka bir kulübün yöneticisiyle söz konusu karşılaşma öncesi şike ya da teşvik görüşmesi olmamıştır. Sayın Otyakmaz da böyle bir beyanda bulunmamıştır. Bu, programda yapılan açıklamalar nedeniyle öyle algılandı." Kimsenin Otyakmaz'a bu şekilde teklif getiremeyeceğini ifade eden Avukat Kapulluoğlu, "Aziz Yıldırım ya da Trabzonsporlular, Mecnun Otyakmaz'a teşvik ya da müsabaka sonucu ile ilgili olarak teklif getirmedi. Hiçbir zaman böyle bir şey söz konusu olmadı. Her iki konuda da gizlilik kaydı kalktıktan sonra kamuoyunda akıllarda soru kalmayacaktır" dedi.

  DOSYA ÇOK FARKLI
  Kapulluoğlu, konuşmasında bu yaşananların ya da söylenildiği iddia edilenlerin süreci etkilemeyeceğini vurgulayarak, "Dosya çok daha teferruatlı ve bahsedilen olayların çok daha farklı boyutları var. Dosyada yanlış anlama yok. Savcının önündeki dosyayla programda konuşulanların hiçbir benzerliği yok" şeklinde konuştu. Mecnun Otyakmaz ile sürekli görüştüğünü ifade eden avukat Kapulluoğlu, son söz olarak şu ifadeleri kullandı: "Adalete saygılı olmak adına samimi olun. Şu anda 31 spor adamı tutuklu, onların gösterdiği saygıyı bizim de göstermemiz gerekiyor. Biz inanıyoruz ki, Türk adaleti bu yaşananlarla gerekli incelemeyi yaptıktan sonra gerekeni yapacaktır."

  İDDİALAR GERÇEK DIŞI
  F.Bahçe kulübü de söz konusu iddialarla ilgili bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili yayınlanan bildiride, "İddialar tamamen hayal ürünüdür. Zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçmekte olan kişilere moral vermek için ziyarette bulunanların, bu görüşmeyi bir yayın malzemesi olarak kullanmasını insani her tür duygudan habersiz olmak olarak yorumluyoruz" denildi.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN