Web Sürümüne Geç

  Türk liginin tozunu atarım

  29 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 01:18

  "Fenerbahçe'ye gidersem hayatımın en özel hediyesini almış olurum. En az 3 sezon daha üst düzey futbol oynarım. Her iki maçtan birinde gol atarım; kendime o kadar güveniyorum"

  GİDİN BORGES'LE KONUŞUN
  Devre arasında forvet transferi düşünen Fenerbahçe'nin transfer listesindeki Santos'un 31 yaşındaki golcüsü Borges'i, bağlı bulunduğu menajerlik şirketi Europe Sports Group'a sorduk. Merkezi Fransa'da bulunan şirketin en yetkili isimlerinden FIFA menajeri Jean Philippe Soubeyre, konu hakkında ilk kez bilgi sahibi olduğunu söyleyerek bizleri şaşırttı. Soubeyre, transferi için Borges'le konuşmamızın daha iyi olacağını bildirip bizi Brezilya'ya yönlendirdi. Biz de futbol dünyasıyla yakın bağlantıları olan bilgisayar mühendisi Petrius Ferreira'dan yardım istedik.

  F.BAHÇE'YE GÖTÜRECEĞİM
  Ferreira, Borges'e ulaşıp, golcüyle özel olarak konuştu. Borges, Ferreira aracılığı ile Fotomaç'a şu açıklamayı yaptı: "Menajerim Şehvik Pehlivan (Europe Sports Group'un menajerlerinden) bana 'Seni Fenerbahçe'ye götüreceğim' dedi. Görüşmeler ne aşamada bilmiyorum. Fenerbahçe'ye gidersem hayatımın en özel hediyesini almış olurum. 31 yaşındayım ve en az 3 sezon daha üst düzey oynarım. Her iki maçtan birinde gol atarım; kendime o kadar güveniyorum. Türkler zengin. Bana yılda 2 milyon dolar bile verebilirler. Düşünsene, yılda 2 milyon dolar!"

  350 BİN DOLARA OYNUYOR
  Borges, sözleşmesinin 31 Aralık 2012'de biteceği Santos kulübünden yılda 350 bin ABD doları alıyor. Stili Deivid de Souza'yı andıran 1.76 boyundaki futbolcu, Santos'ta bu sezon 30 maçta 23 gol attı.  Etiketler Fenerbahçe, Borges
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN