Web Sürümüne Geç

  Bilica kalmak istiyor

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 12:02

  Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Fabio Alves da Silva ''Bilica'', ''Bu sene kontratım sonlanıyor ama ben burada devam etme düşüncesindeyim'' dedi.

  Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin Aralık sayısında röportajı yer alan Brezilyalı savunma oyuncusu, ''Takım olarak kenetlendik, başkanımıza ve yöneticilerimize güç ve sabır göndermek için art arda güzel sonuçlar çıkarmaya çalışıyoruz'' ifadelerini kullandı.

  Fenerbahçe'de 3. sezonunu geçiren Bilica, sarı-lacivertil kulübün içinde bulunduğu süreçle ilgili, ne olursa olsun demotive olma lükslerinin bulunmadığını, hem camiaya, hem de cezaevinde tutuklu bulunan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilere güç ve sabır kazandırmak için sürekli galibiyet peşinde olduklarını söyledi. Türkiye'deki hayatından her şeyiyle memnun olan Bilica, sezon sonuna yönelik kontratını uzatmak istediğini de dile getirdi.

  Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesi, dergide yer alan röportajdan bazı bölümleri yayımladı.

  Röportajdaki alıntılarda Bilica, ''Bu sene kontratım sonlanıyor ama ben burada devam etme düşüncesindeyim. Eşimle ortak aldığımız kararlar doğrultusunda, ailemiz için en uygunu neyse, nasılsa o şekilde devam etmek isteriz. Şu ana kadarki gördüğümüz güzellikler ve yaşadıklarımız ailem için de burada kalmamı uygun gösteriyor'' ifadelerini kullandı.

  Futbolda yürütülen şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili de görüşlerini açıklayan Brezilyalı oyuncu, şunları kaydetti:

  ''Bizim bu sürece yapacağımız en büyük katkı, saha içinde alacağımız güzel sonuçlarla onları mutlu etmek ve Fenerbahçe'den hiçbir şey eksilmediğini göstermek olabilir. Biz de bunun peşindeyiz. O yüzden sahanın içerisine doğru yoğunlaşmamızı da arttırdık. Fenerbahçe taraftarı kendi içinde organize olarak çok doğru eylemler ve etkinlikler yapıyor. Biz de takım olarak kenetlendik ve başkanımıza ve yöneticilerimize güç ve sabır göndermek için art arda güzel sonuçlar çıkarmaya çalışıyoruz.''

  Süper Lig'de bu sezon ilk kez uygulanacak play-off sistemi hakkında da görüşleri sorulan Bilica, ''Her hafta kazanılan puanın çok değerli olduğu bir lig vardı. Şimdi play-off sistemi getirildi. Federasyonun kararı tabii. Biz bunu kabul edip ligin içinde olacağız ancak play-off'a katılmayan takımlar için lig çok erken, Nisan ayında bitebilir. O yüzden eskiden olduğu kadar mücadeleci olmayacak'' şeklinde görüş belirtti.

  Eşi Jacqueline, 7 yaşındaki kızı Caroline ve 1 yaşındaki oğlu Antonio ile birlikte yaşayan Bilica, futboldan arta kalan zamanlarda ailesiyle vakit geçirdiğini kaydetti.  Etiketler Bilica, Fenerbahçe
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN