Web Sürümüne Geç

  Cornu ile görüşmedi

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 10:21
  Türkiye Futbol Federasyonu, başkan vekillerinden Lutfi Arıboğan ve baş hukuk müşaviri Prof. Dr. İlhan Helvacı'nın, Ahmet Çakar'ın iddia ettiği gibi UEFA Disiplin Müfettişi Pierre Cornu ile yurt içinde veya dışında herhangi bir görüşme yapmadıklarını bildirdi.

  TEK GÖRÜŞME NYON'DA YAPILDI
  Yapılan açıklamada, iddiaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan ve Baş Hukuk Müşaviri Prof. Dr. İlhan Helvacı ile UEFA Disiplin Müfettişi Pierre Cornu arasında yurt içinde ya da yurt dışında hiçbir özel görüşme olmamıştır. Taraflar arasında tek resmi görüşme, şike soruşturmasının başlamasını takiben 18 Temmuz'da UEFA'nın Nyon'da geniş katılımlı bir toplantısında yapılmıştır'' ifadelerine yer verdi. F.Bahçe'ye de yanıt verilecek Futbol Federasyonu ayrıca, Fenerbahçe'nin asbaşkan Ali Koç ve avukat Emin Özkurt tarafından yapılan basın toplantısındaki iddialarla ilgili olarak ise detaylı bir açıklama yapılacağını bildirdi.

  X KİŞİ YÜZÜNDEN NOKTA KONDU
  NTV Spor Radyo'da canlı yayınına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, kanunda yapılan düzenlemeyle birlikte şike nedeniyle hiç kimsenin hapis cezası almayacağını, şike operasyonunun da "X şahısa dokunulunca" sona erdirildiğini iddia etti. İşte Tayyar'ın açıklamalarından altı çizilecek noktalar: "Kişiye özel ve af niteliğinde asla bir yasal düzenleme yapılamaz. Ben olsam da sen olsan da Aziz Yıldırım olsa da mümkün olmaz. Örtülü af niteliğinde bir düzenleme yapılıyor.

  KOMİSYONU MARKAJA ALDILAR
  Bu kanunla birlikte artık çeteleşmenin önüne geçmek imkansız olacak. Devam eden şike operasyonu da ortadan kalkacaktır. Bu suçun sadece miktarı azaltılmıyor, çete suçu olmaktan çıkarılıyor.
  Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir ile Federasyon Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, bu teklif Adalet Komisyonu'nda görüşülürken salona kadar geldiler ve milletvekillerini markaja aldılar. Bir milletvekili karşısında korkarak kaçıp gider dediğiniz kişiler, Meclis'te bunları yaptılar."  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN