Web Sürümüne Geç

  F.Bahçe % 100 şike yaptı

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 14:54

  Cornu'nun, "F.Bahçe'nin yüzde 1 bile şike yapmama ihtimali var mı?" sorusuna iki yönetici "Hayır" dedi

  Ali Koç'un basın toplantısında "İki kişi Fenerbahçe'nin geleceği ile oynadı" diyerek suçladığı Lutfi Arıboğan ile İlhan Helvacı için daha ağır ifadeler akşam saatlerinde resmi siteden yayınlandı.
  Koç, basın toplantısında, "Bu kişilerin gereğini yapmasını bekliyoruz" diyerek istifa etmeleri gerektiğini üstü kapalı olarak belirtmişti.
  Ancak akşam saatlerinde F.Bahçe'nin resmi sitesinden gelen açıklama, "İSTİFA ETMELİLER" şeklinde oldu.

  İşte o açıklama:
  Bugün bir basın toplantısı düzenleyerek de ifade ettiğimiz üzere TFF yöneticileri Sayın Lutfi Arıboğan ve Sayın İlhan Helvacı, UEFA müfettişi Sayın Pierre Cornu ile yaptıkları görüşmede kulübümüzün yüzde yüz şike yaptığını kendisine söylemişlerdir.
  Henüz iddianamesi dahi açıklanmamış, üzerinde gizlilik kararı olan bir soruşturma hakkında iki yetkilinin UEFA müfettişini bu şekilde yönlendirmeleri kabul edilemez.
  Sayın Cornu, CAS'ta devam eden davamız ile ilgili olarak verdiği savunmasında bu iki yöneticiye 'Fenerbahçe'nin % 1 dahi şike yapmamış olma ihtimali yok mu?' diye sorduğunu bu soruya Sayın Arıboğan ve Sayın Helvacı'nın "Hayır, Fenerbahçe yüzde yüz şike yapmıştır" diye yanıt verdiğini söylemiştir.
  CAS'a sunulan dilekçeye göre; ancak bu iddialı ve yönlendirme içeren yorumlarına rağmen kendilerinin Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeme kararını alamayacaklarını aksi takdirde güvenliklerinin tehlikeye gireceğini söyleyen ikili, UEFA müfettişine kendilerine bir mektup gönderilmesini ve bu mektubu kullanarak Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gönderilemeyeceğini söyledi.
  Gerek ülkemizi gerekse kulübümüzü uluslararası alanda küçük düşüren ve haklarını savunmak yerine adeta bir oyun derleyen Sayın Arıboğan ve Helvacı'nın TFF'deki görevlerinden istifa etmesi tüm camiamız ve spor kamuoyunun beklentisidir.
  Biz Türkiye'deyiz, Türk kulübüyüz.
  Kendi çıkarlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bu yaklaşımı sergileyenler büyük zarar vermiştir.
  Aklı selim davranalım.
  Kayrılmaktan bahsetmiyorum, adil yürümesini istiyoruz. Suçumuz varsa da çekmeye razıyız.  Etiketler Ali Koç, UEFA, Pierre Cornu
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN