Fenerbahçe "UEFA, TFF'yi serbest bırakmıştır" demişti

Çarşamba 01.02.2012 14:05

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, 29 Kasım'da düzenlediği basın toplantısında, Arıboğan ve Helvacı'yı istifaya çağırırken "UEFA, TFF'yi kararı konusunda serbest bırakmıştır." açıklaması yapmıştı ve "Suçlu olup olmadığımızı zaman gösterecek" demişti.

Bu açıklamanın hemem 1 gün sonrasında ise TFF, yaptığı açıklamada; "Sayın Ali Koç, 'Eğer bu bilgiler yanlışsa özür dileriz" demiştir. Kendilerinden bu özrü bekliyoruz" demişti. Ama gelinen noktada Fenerbahçe'nin iddia ettiği gibi, Fenerbahçe'yi UEFA'nın değil TFF'nin men ettiği ortaya çıktı.

İşte o unutulmaz düello...

29 Kasım (Fenerbahçe'nin açıklaması)

"İstifa etsinler"


"Fenerbahçe'nin Avrupa'daki hakları gasp edildi. UEFA, TFF'den gelen belgeyi gerekçe göstererek Şampiyonlar Ligi'ne bizi almadı. Men kararı, TFF ve UEFA'nın ortaklaşa aldığı karardır. UEFA TFF'yi kararı konusunda serbest bırakmıştır. TFF'nin aldığı karar da ortadadır. Türkiye'yi bu kadar küçük duruma düşürmek ülkemize yakışmayan durumdur. Milyonlarca Fenerbahçelinin onuruyla oynandı. Arıboğan ve Helvacı, UEFA Disiplin Müfettişi Cornu'ya, Fenerbahçe'yi suçlu gösterecek bilgiler verdi."

Fenerbahçe'nin açıklamasının tamamını okumak için tıklayın


***


30 Kasım (TFF'nin açıklaması)

"Özür dilesinler"


"Fenerbahçe tüm detaylara hakim olmadan, yanlış ve haksız açıklama yapmıştır. UEFA yetkilisi Pierre Cornu'nun, CAS'a gönderdiği savunma üzerinden, Futbol Federasyonu'nu ve iki yetkilisini suçlamıştır. Bu süreçte duygusal tepkiler vermek, Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı gibi iki değerli spor adamını bir camiaya hedef göstermek, en hafif deyimiyle çok büyük haksızlıktır. Sayın Ali Koç, 'Eğer bu bilgiler yanlışsa özür dileriz' demiştir. Kendilerinden bu özrü bekliyoruz."

TFF'nin açıklamasının tamamını okumak için tıklayın

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN