İstifalar asla yeterli değil!

Çarşamba 01.02.2012 16:06

Fenerbahçeli taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Başkan Vekilleri Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ'ın istifalarının sarı-lacivertli takımın düşürüldüğü durumu telafi etmek için yeterli olmadığını belirterek, TFF'ye tepkilerini dile getirdiler.

Sarı-lacivertli taraftarların internet sitelerinde ''Fenerbahçe Tribün Birliği'' imzasıyla yayımlanan açıklamada, ''Aydınlar, Arıboğan ve Gümüşdağ'ın istifaları; 3 Temmuz'dan beri yapılmış bir dizi vahim hatanın gerek kişiler özelinde, gerekse TFF kurumu genelinde ödenen diyeti gibi gözükse de, esasen Fenerbahçe'nin düşürüldüğü durumu telafi etmek için asla yeterli değildir'' denildi.

Açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi:

''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilme süreci ve devamındaki CAS davası hakkında, CAS hakimi Kısmet Erkiner'in söyledikleri ve Mehmet Ali Aydınlar'ın gösterdiği reaksiyon Türkiye'deki en saygın futbol kurumunda nasıl bir komedinin yaşandığının açık belgesidir. Sayın Aydınlar; Av. Kısmet Erkiner'in açıklamalarını hayretle izlediğini, sonrasında da bu açıklamaların doğruluğunu araştırdığını ve konuyla ilgili kendilerine 6 Eylül ve 3 Kasım tarihlerinde ulaşan raporlardan henüz haberdar olduğunu ifade etmiştir. TFF Yönetim Kurulu Başkanı'nın, bizzat kendilerini muhatap alan raporlardan haberdar olmamasının izahati nedir?

Velev ki haberdar değillerdi, aynı konuya 29 Kasım 2011 tarihinde değinen Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç ve kulüp avukatlarımızdan Emin Özkurt'un basın toplantısından sonra bu konuyu neden araştırma gereği duyuşmamıştır. Diğer yandan, İlhan Helvacı başta olmak üzere TFF Hukuk Kurulu, bu rezalet sonrası hangi amaçlara hizmet etmek için görevine devam etmektedir.

Bugün gelinen noktada, Fenerbahçe Kulübü'nün başından beri nasıl bir tiyatronun içine çekildiği gün be gün ortaya çıkmaktadır. Fakat ortaya dökülen bu gerçekler ne Fenerbahçe'nin zararlarını tazmin etmek için, ne de zedelenen itibarını iade etmek için kafi değildir. Bugün Fenerbahçe'yi karşısına alan tüm kişi ve kurumları tarih tek tek not almaktadır ve Fenerbahçe camiası topyekün girdiği bu savaştan alnının akıyla çıkana kadar mücadelesini sürdürecektir.''Yükleniyor
BİZE ULAŞIN