Beceremedik

Cuma 03.02.2012

"Erken atılan golle avantaj yakaladık ama bunu değerlendiremedik Samsunspor'u demoralize bir halde bizi yendikleri için kutluyorum"

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, mağlubiyeti yeterli gol pozisyonu bulamamalarına bağladı. "Samsunspor'u demoralize haldeyken bizi net yendiği için kutluyorum" diyen Kocaman. "İlk atağımızda golü bulduk, bu büyük avantajdı. İlerleyen dakikalarda farkı artıracak hem isteği hem de çalışkanlığı yakaladık. Ama ikinciyi atmayı beceremedik. Devre sonundaki penaltı, cebimizdeki 3 puanın 1'e düşmesine neden oldu. İkinci yarıda da toparlanamadık ve skoru çevirme gücümüz olmadı" dedi.

PLAY-OFF KURTARIR
Golü atan takımın, gücünü korursa aynı oyunu sürdürebileceğini belirten Aykut Kocaman şöyle devam etti: "Bizim en büyük sıkıntımız, ikinci golleri yaratacak organizasyonu yaratamamaktı. 4 Ocak'ta ikinci yarı başladı, üç gün sonra da Beşiktaş maçı var. Neredeyse bir ayda, 8 lig 1 de kupa maçı oynadık. Alex son dönemlerde hırpalanan isimlerdendi, onu dinlendirmek istedik ama olmadı. Play-off sistemi olduğu için bu yenilgiler dünyanın sonu değil. Yeni trensfer Sow da, büyük ihtimalle derbide sahada olacak."

BİR GARİP DEĞİŞİKLİK!
Aykut Kocaman'ın 72. dakikada yaptığı değişiklik sert eleştirilere neden oldu. Kocaman'ın, F.Bahçe'nin 2-1 mağlup olduğu sırada bir forvet çıkartıp, sahaya başka bir forvet sürmesi üzerine sarı-lacivertliler, "Kazanmak için en az iki gol atmamız gerekirken, forvetlerden birini kenara almak ne garip bir düşüncedir. İki forvet olsa daha etkili olabilecekken, bu değişiklik hiç bir işe yaramadı" ifadesini kullandılar.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN