Maç zorsa Yobo 'yardıma' yetişir

Pazartesi 06.02.2012

İlk golünü şampiyonluk maçında Sivas'a atan Nijeryalı, dün de Beşiktaş'ı avladı

Derbiye Sow ile birlikte damga vuran diğer isim Joseph Yobo oldu. Nijeryalı stoper, 14'te Alex'in kullandığı kornerde, Gökhan Gönül'ün aşırdığı topu filelere göndererek takımına zaferin yolunu açtı. Sarılacivertli ekipteki ikinci golünü atan Yobo, ilk golünü de geçen sezon 4-3'lük şampiyonluk maçında Sivas'a kaydetmişti.

YABANCI DAMGASI
Öte yandan Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki bir derbi maça daha yabancı oyuncular damgasını vurdu. Ezeli rekabetteki son 16 maçta filelere giden toplam 45 golden 35'i yabancılardan geldi. Son 16 maçta Beşiktaş'ın 19 golünden 14'ünü, Fenerbahçe'nin ise 26 golünden 21'ini yabancı oyuncular kaydetti.

AİLEM İÇİN DE SEVİNDİM
F.Bahçe'nin ilk golünü atan Yobo, kazanmayı başardıkları için mutlu olduklarını söyledi. Maçın ardından konuşan Yobo, "Gol atmamdan ziyade, kazanmak önemliydi. Derbi maçı olduğu için kazanmak zorundaydık ve bunun farkındaydık. Oyun hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Son hafta kötü oynadık ve kaybettik, bu hafta kazanmayı başardığımız için mutluyuz" dedi. Attığı gol sonrası tribünlere giden Yobo, bununla ilgili olarak da şunları söyledi: "Golüm bir duran topta geldi, mutluyum. Diğer bir mutluluk da oğlum, eşim ve annem tribündeydi."DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA