Cevap gözlerimde

Perşembe 09.02.2012

"Mutlu olduğumu gözlerime bakan anlar. İyi ki gelmişim. Anelka ve Niang'ın burada forma giymeleri beni etkiledi"

AVRUPA'DA HERKES TANIYOR
F.Bahçe'nin yeni transferi Moussa Sow, F B TV'de soruları cevapladı. F.Bahçe'yi tercih etmesinde, Müslüman bir ülkenin takımı olması ve büyüklüğünün rol oynadığını belirten Senegalli oyuncu, "Anelka buradaydı, Niang buradaydı. F.Bahçe'yi Avrupa'da herkes tanıyor. Büyük bir kulüp. İsteyenim çoktu ama F.Bahçe'yi tercih ettim" dedi.

HEDEFLERİM DE BÜYÜK
"Mutluluğumu gözlerimden anlarsınız" diyen Sow, Niang ile Dia'nın F.Bahçe ve Türkiye'yi kendisine çok anlattığını belirterek, "Birkaç gündür buradayım ama alıştım bile. Dia benim kardeşim. Niang benim için çok özel bir oyuncu. Kalabilirdi, gitti. Şu anda Dia'nın evinde kalıyorum. F.Bahçe'de büyük işler yapacağız. Büyük hedeflerim var ve F.Bahçe buna uygun bir kulüp" diye konuştu.

AYKUT HOCAYI TANIYORUM
Niang'ın kendisine Aykut hocayı çok anlattığını belirten Sow, "Niang, Aykut hocayla daha fazla çalışma imkanı bulamadığı için üzgün. Bana 'Gelişmene çok faydası olur. Hem insan hem hoca olarak süper' dedi. Gördüm ki doğru söylemiş" diye konuştu.

ÇUBUKLU'YA BAYILDIM
Sow, Lille'de oynarken Niang ve Dia'nın kendisine F.Bahçe forması hediye ettiğini belirterek, "Çubuklu formaya bayıldım. Uçakta onu giydim. Türk futbolu çok kaliteli. İkili mücadeleler çok sert" dedi. Sow idolünün de Thierry Henry olduğunu söyledi.

BAKLAVA ÇOK KİLO ALDIRIR!
Köfte ve kebap yediğini, çok beğendiğini söyleyen Sow, baklava için de "Müthiş" sözünü kullandı. Senegalli oyuncu, Emre'nin kendisini "Çok yeme, kilo alırsın. Şişmanlar ve koşamazsın" dediğini de hatırlatan Sow yenilgiye tahammülü olmayan bir yapısı olduğunu, sahaya çıkarken dua ettiğini ve basit bir hayat yaşadığını da söyledi. Sow, Beşiktaş maçında gol atmasının da kendisinin alışmasına katkı yapacağını belirtip, "G.Saray derbisini sabırsızlıkla bekliyorum" diye konuştu.

RONALDO MESSİ'DEN İYİ!
Sow, "Dünyanın en iyi 3 futbolcusu" sorusuna sırasıyla "Cristiano Ronaldo, Messi ve Eto'o" cevabını verdi.


Etiketler Moussa Sow, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN