"Fenerbahçe'ye yakışır şekilde..."

Pazar 12.02.2012 21:56

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, 2-1'lik Karabükspor yenilgisinin ardından oyuncularının arzulu oyununu övdü...

Kocaman'ın konuşmasından bazı satır başları şöyleydi:

"Maçın ilk yarısında işler hiçbir şekilde istediğimiz gibi gitmedi. Karabük takımı ilk 15-20 dakikalık periyotta fazlasıyla istekli bir şekilde sert kontrataklar yaptı. Sonrasında nispeten oyun dengelendi, devrenin son bölümünde de bize doğru geldi. Ama buna rağmen üçüncü bölgede pozisyon yaratma anlamında çok zayıf kaldık. İkinci yarı için ne yapacağımızı düşünürken bir dakika içinde arka arkaya gelen iki gol umutlarımız anlamında her şeyi ama her şeyi tersine çevirdi.

İkinci yarı hızlı kontrataklar yapan bir takım karşısında üçüncü golü yemeden atacağımız bir golle oyuna tutunmak ve ritmin bize dönmesini sağlamaya çalışma hedefiyle çıktık. Her şey istediğimiz şekilde gelişti aslında. Golü bulduk. Eşitliği sağlayacak pozisyonları da yakaladık ama eşitliği bulamayınca rakibin direnci arttı. İkinci yarı en azından oyun kalitesi anlamında olmasa da şampiyonluk hedefleyen bir takımın oynaması gereken bir şekilde Fenerbahçe takımına yakışır derecede yüksek arzuyla oynadık. İki gol yedikten sonra kazanmak kolay değildi.

İstemek bir şey, yapabilmek, yapmaya çalışacak iradeyi göstermek ikinci bir şey. İstekli olma anlamında sıkıntı yok ama özellikle deplasman maçlarında irademizi devreye sokacak şartlar oluşmadığı zaman sıkıntı yaşayabiliyoruz. Bu kimi taraftar desteği anlamında da oluyor. Buna rakiplerin kırılgan halimizi yakalayıp oyunu sertleştirmelerini de ekleyebiliriz. Öyle olunca isteğin sahaya yansıması anlamında sıkıntılarımız olduğu bir gerçek"

"POLEMİKLE BESLENEN BİR TOPLUMUZ"
''Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile puan pazarlığı konusu külliyen yalan demiştiniz, Rıdvan Dilmen dün gece görüşmenin detaylarını açıkladı, bununla ilgili görüşlerin nelerdir'' sorusu üzerine Kocaman, ''Ben görüşme için demedim. Polemikle beslenen bir toplumuz. Çok fazla konuşmak istemiyorum. Ben böyle puan pazarlığının içinde olamayacağım şeklinde tavrımı koydum. Toplantı için cevap vermedim ama toplantıda benim pazarlık içinde olduğum söylenince söylemek istediğim oydu'' karşılığını verdi.

"ŞİKEYLE BESLENEN İNSANLAR DEĞİLİZ"
''Mehmet Ali Aydınlar'ın görüşmesinin kamuoyunun pazarlık olarak algılaması normal değil mi'' sorusunu da Kocaman, şöyle cevaplandırdı: ''3 Temmuz'da bu olay gerçekleşti. 7-8 Temmuz'da basın toplantısında bunlardan farklı bir şey söylemedim. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum. Şike yapıldıysa, bu somut şekilde de ortaya konulduysa, bunun cezası neyse herkes çekmeli. Eğer somut bir şey varsa sahada bunu gösterebiliyorlarsa kazandığımız 16 maçtaki takımlardan birisi bize şike yaptıysa zaten onun cezası yasalarla açık. Şikeyle beslenen insanlar değiliz. Yoksa suç yaratmaya çalışmanın anlamı yok. Şike sahada olur, sahaya bakılsın. Türk futbolunda hız sınırı aşılmış ama radar bir takıma tutulmuş, asıl dert orada.''

Kocaman, Rıdvan Dilmen, Aydınlar ile olan toplantının içeriğini açıklamasını nasıl değerlendirildiği sorusu üzerine de ''Ben 3 kişinin olduğu toplantıdaki konuşulanlarla ilgili diğer iki kişiye saygılı olarak hiçbir yerde konuşmadım. Bunların dışındaki muhatapların yaptığını değerlendiremem'' ifadelerini kullandı.

"RIDVAN'IN KONUŞMASI DOĞRU DEĞİL"
''Rıdvan Dilmen açıklama yapmadan önce sizinle konuştu mu'' sorusuna ise Kocaman, ''Rıdvan her zaman konuştuğum arkadaşım ama bunları bu şekilde açıklamanın doğru olduğunu düşünmüyorum'' yanıtını verdi.

SERDAR KESİMAL: "2 BASİT GOL YEDİK"
Serdar Kesimal, Karabük'ün zor deplasman olduğunu bildiklerini, maç dengede giderken basit 2 gol yediklerini ifade ederek, ''2-1'i yakaladık ama maalesef penaltıyı değerlendiremedik. Oyunu rakip sahaya yıktık ama istediğimiz sonucu alamadık. Bunun yasını tutacak halimiz yok. Kalan 8 hafta maksimum puanı toplayıp play-off'a yükselmeyi istiyoruz'' diye konuştu.

Cristian Baroni de maçta ufak detayların skoru belirlediğini, karşılaşmadan dersler almaları gerektiğini kaydetti.


Etiketler Aykut Kocaman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN