Şike davası değil

Cuma 17.02.2012

Yıldırım, 6222 sayılı kanuna dayandırılarak evinden alındığını, ancak 'dolandırıcılık' ve 'çete' suçlamalarına maruz kaldığını belirterek, "Öyle bir savunma yapacağım ki herkes çok şaşıracak. Her şeyi salı günü göreceksiniz" dedi

Şike davasının başladığı günden itibaren yaptığı açıklamalarla gündemi kendi etrafında döndüren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yine çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Dünkü duruşmaya verilen öğlen arada basın mensuplarının bulunduğu bölüme yaklaşan Yıldırım, bir sandalyeye oturarak, gazetecilerle sohbet etti.

UYANIN, UYANIN ARTIK
Burada sadece iddianamenin okunduğunu, başka bir şey olmadığını ve savunmasına Olgun Peker'den sonra salı günü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başlayacağını ifade eden Yıldırım, hem yazılı, hem sözlü olarak savunma yapacağını belirterek, "Öyle bir savunma yapacağım ki hepiniz şaşıracaksınız" açıklamasını yaptı. Bir gazetecinin "Savunmanız kaç sayfa?" diye sorduğu Aziz Yıldırım, "Herkes bir şey atıyor. Henüz tam belli değil. Benim haberim ve bilgim olmadan bir şeyler yazılıp çiziliyor" ifadesini kullanırken, "Uyanın, uyanın artık" şeklinde basın mensuplarına sitem etti. Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının, Trabzonspor ile takımlarının yaptıkları maçlar öncesi, Fenerbahçe'nin şampiyon olmaması için kendi takımlarının Trabzonspor'a yenilmesi yönünde SMS attıklarını öne süren Yıldırım, şunları kaydetti:

ARAŞTIRIN DA GÖRÜN
"30 bin kişi mesaj atmış. Galatasaray Başkanı da söyledi ama bunu kimse dikkate almadı. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a göre beni evden aldılar. Dolandırıcılık ve çete dolayısıyla... Adreste bulunamayanlar var. Bu kişileri neden bulmak istemediler? Bunları bir araştırın bakalım. Açık açık bu hadise şike değil, başka bir şey... Beni dinlemeye hangi tarihte başladılar? Ne şikesi? İş sadece şike olsaydı, başka kulüpler de dinlenirdi."

'SİYASİ BİR ŞEY Mİ?'
"Arkasında siyasal bir şey mi var?" diye sorulan Yıldırım, "Bilmiyorum, araştırın biraz" cevabını verdi. Yıldırım, bir gazetecinin "İş hayatınızla ilgili olabilir mi?" diye sorması üzerine de "Yok öyle bir şey" diye konuştu. Yıldırım, duruşmayı izlemeye gelen eski futbolcu ve gazeteci Ömer Güvenç'e hitaben "Şikeyi en iyi sen bilirsin, çünkü eski futbolcusun" dedi.

ÖZDEMİR VE KOÇ'A ÖVGÜ
Başka bir soru üzerine Fenerbahçe'nin çok iyi gittiğini söyleyen Yıldırım, "Nihat Özdemir ve Ali Koç iyi idare ediyor. Bu haftaki Fenerbahçe-Sivasspor maçında her iki takımın bayanları beraber otursun ve bayrak sallasın. Bu ülkenin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

337 KOMEDİSİ
Duruşmada savcının verdiği iddianame okunurken, 337. sayfa ile avukatlara verilen sayfanın farklı olduğu ortaya çıktı. Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya hemen itiraz etti ve mahkemeye 5 dakika ara verildi. Kaya "Bizdeki sayfa ile okunan sayfa aynı değil" demesi üzerine kriz yaşandı. Hakim Mehmet Ekinci yapılan inceleme sonucunda "Herhangi bir sıkıntı yok. Bir iki sayfada format farkı var, hallettik" dedi. Abdullah Kaya ise "337'den sonra ikinci bir farklı iddianame ortaya konulmuş, savcı iki tane iddianame hazırlamış" dedi. Okunan ilk iddianame 2 Kasım tarihli. Avukatlara verilen ise 2 Aralık tarihli iddianame olduğu iddia edildi. Hakim sonra bu konuyu düzeltti.

SALONDA DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin saat 15.15'te verdiği 5 dakikalık arayı 15-20 dakika olarak değerlendiren tutuklu sanıklar ile sanık yakınları, duygusal anlar yaşadı. Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu, eş ve çocuklarıyla hasret giderirken, Aziz Yıldırım da kardeşi Acar Yıldırım'ın çocuklarıyla bir süre sohbet etti. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'a "Siz de mi Aziz Yıldırım'ın yakınısınız?" diye takıldı. Koç ise 'evet' yanıtını verdi. Ali Koç'un, Mosturoğlu ile hararetli konuşması ve bazı belgeleri dikkatle incelemesi de dikkatleri çekti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN