Mayısa kadar buradayız!

Cumartesi 18.02.2012

"Cuma günü çıkarız" diyen Cemil Turan'a "Babayı çıkarız" esprisini yaptı. Olgun Peker'e de "Sen ne diyorsun, daha mayısa kadar tutukluyuz" dedi

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen dünkü duruşmada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, esprileri ve neşeli haliyle dikkat çekti. Duruşmaya ara verildiğinde Aziz Yıldırım ve Olgun Peker arasında ilginç bir diyalog yaşandı. İddianamenin okunmasının tamamlanmasının ardından bekleme alanında gazetecilere "Olaylar iddianamedeki gibi değil, savunmamı belgelerle yapacağım. Bilmediğiniz şeyler var" şeklinde açıklamalar yapan Peker'i duyan Aziz Yıldırım, "Ne konuşuyorsun, daha mayısa kadar tutukluyuz" şeklinde karşılık verdi.

"BEN BURADA RAHATIM TAKA"
Cemil Turan'ın kızına "Cuma günü çıkarız" şeklinde seslenmesi üzerine de Yıldırım, "Babayı çıkarız!" diyerek espriyi patlattı. Duruşmaya izlemeye gelenler arasında yer alan, camiada "Taka Mehmet" olarak bilinen eski futbolcu Mehmet Bastoncu'yu gören Yıldırım bu kez de "Taka cuma günü sen geleceksin, Cemil çıkacak. Onun yerine sen yatacaksın" deyince herkesi güldürdü. Taka Mehmet bunun üzerine Yıldırım'a "Sen çık başkan, senin yerine ben girmeye razıyım" dedi. Yıldırım da "Yok benim rahatım iyi" şeklinde yanıt verdi.

KOCAMAN'A: KALDIR ELİNİ
Dünkü duruşmayı izleyenler arasında yer alan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da Yıldırım'ın esprilerinden nasibini aldı. Kocaman'ı gören başkan Yıldırım, şike davasında izleyiciler bölümünde ellerini önde birleştirmiş bir şekilde biraz arkada planda duran Kocaman'a döndü ve "Hoca arkada durmak yok, saklanma, kaldır elini" diyerek şaka yaptı. Aykut Kocaman da bunun üzerine başkana gülümsedi ve el salladı.

EFSANE KADRO SİLİVRİ'DE
Fenerbahçe'nin 1988-1989 sezonundaki efsane kadrosunda yer alan futbolcular da duruşmayı izledi. Oğuz Çetin, Saffet Sancaklı, Engin İpekoğlu, Ogün Altıparmak, Semih Yuvakuran, Şenol Ustaömer, Rıdvan Dilmen, Turan Sofuoğlu, Şenol Çorlu, Erdi Demir, Hakan Tecimer, Hasan Vezir, Abdullah Çevrim, İsmail Kurt, Nezihi Tosuncuk, Selçuk Yula, Rambo Hasan, Tavşan Mustafa, Alpaslan Eratlı salonda yerini aldı. Efsane kadrodan, sadece kaleci Toni Schumacher, teknik direktör Todor Veselinoviç ve Müjdat Yetkiner'in duruşmaya gelemediği ancak Yıldırım'a mesaj gönderdiği öğrenildi. Yıldırım'a destek veren isimlerin tek tip sarı-lacivert atkı taktıkları görüldü.

ESKİ FUTBOLCULAR NE DEDİ?

RIDVAN DİLMEN:Yaşananlar bir iddianameden ibaret. Başkanı mahkeme salonunda görünce çok üzüldüm. Dualarımız aklanmaları yönünde.
SAFFET SANCAKLI: Aziz Yıldırım'ı çok moralli gördüm. Başkan etrafına da moral vermeye çalışıyor. Ama ne söylesek boş. Biz evimize gideceğiz. O dört duvar arasında kalacak.
ŞENOL ÇORLU: İçerisi, dışarısı gibi çok soğuk. Burada olmak istemezdim.
OĞUZ ÇETİN: Sevdiğimiz insanları burada görmek hiç hoş değil. Umarım en kısa sürede evlerine dönerler.
ŞENOL USTAÖMER: Allah böyle bir duyguyu kimseye yaşatmasın. Türk futbolu mahkemede değil sahalarda konuşulsun. Allah sabır versin.
TURHAN SOFUOĞLU: Çok ağır geldi bu görüntü. Bayramlarda bile insanlar aileleri ile tokalaşıyor. Ama biz burada sadece uzaktan baktık.

KISA... KISA...

Sanıklar, dün 09.00'da mahkeme salonuna alındı. Salona en son giren ve gazetecilere "Memleketin durumu nasıl?" diye soran Yıldırım'ın elindeki klasörler dikkat çekti. Yıldırım, duruşma öncesi avukatlarıyla birlikte dosya üzerinden görüşme yaptı.
Aziz Yıldırım'ın dün sürekli sağ kolunu tutması dikkat çekti. Yıldırım önceki gün "Sağlığınız nasıl" diye soranlara "Sağ kolumda sıkıntı var" şeklinde yanıt vermişti.
15 gün önce mahkemeye üye olarak atanan hakim Bülent Kınay dün heyetteki yerini aldı. Yıldırım'ın avukatlarına, "Bu hakim kim, nereden geldi" diye sorması dikkat çekti. Mahkeme başkanı, Kınay'ı tanıtarak "Bundan sonra bizimle" ifadesini kullandı.
Bir gazeteci Cemil Turan'a "Ne zaman çıkarsınız" diye sordu. Turan "8 ay sonra herhalde. İlk tutuklandığımızda da 'yarın çıkarız' dedik, 8 aydır içerideyiz."
F.Bahçe Basketbol Şubesi Koordinatörü Aydın Örs, F.Bahçe Ülker Menajeri Nedim Karakaş, Kadın Voleybol Takımı Menajeri Violet Duca da duruşmayı izledi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN