Şikeyi G.Saray yaptı

Çarşamba 22.02.2012

Galatasaray-Sturm Graz maçına bakıyorsunuz, şike orada var. Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye'ye getirenlerdir. Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular

Savunmaların alındığı Çağlayan'daki dünkü duruşmanın öğleden sonraki ikinci bölümünde söz sırası gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, beklendiği gibi ses getiren bir savunma yaptı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, salondaki yoğunluktan dolayı "İçeride sadece bir Fenerbahçeli istiyorum" deyince, Aziz Yıldırım, "Bunu yapamazsınız. Burada yargılanan Fenerbahçe" yanıtını verdi. Yıldırım'ın, mahkeme başkanının savunmanın ana konular dışına çıkılarak yapılmamasını, diğer sanıkların da ifade vereceğinin de düşünülmesini istemesi üzerine ise, "Diğerleri değil, benim anlattıklarım önemli. Ben onların yaptıklarından sorumlu tutuluyorum. Olgun Peker'e dün yaptığınız muameleyi kesinlikle istemiyoruz. Savunmamız bitene kadar konuşacağız" diye konuştu. 400 sayfalık savunma hazırlayan Yıldırım, "şike yapmadıklarını, asıl şikecinin Galatasaray olduğunu" iddia etti. İşte, Yıldırım'ın tarihe geçecek dünkü savunmasından satır başları:

F.BAHÇE'Yİ SİLEMEZLER

*Fenerbahçeli olmayı her şeyin üzerinde tutmam benim için bir erdemdir. Fenerbahçeli olmayı her zaman, her şeyin üzerinde tuttum.
*İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur. Fenerbahçe, Kuvayi Milliye ruhunun temsilcisi oldu. Fenerbahçe büyüklerinin işgal kuvvetlerine karşı çarpıştıkları gibi biz de buradan aklanarak çıkacağız.
*TFF, Polis fezlekesiyle kulüpten savunma istiyorsa, o zaman bu dava şahıs değil, Fenerbahçe davasıdır.
*Savunmalarımı dikkate almadan benim aleyhime karar verebilirsiniz. Ama Fenerbahçe'nin adını ortadan kaldıramazsınız.
*Fenerbahçe'nin puan kaybettiği maçlara ilişkin iddianameye hiçbir şey konmamıştır.
*Savcı, Fenerbahçe'nin örgüt, amacının da şampiyon olmak olduğunu iddia etmiştir.
*Galatasaray'ın şike yaptığını Fenerbahçe'nin şike yapmadığını göstereceğim.
*Yaptığım tesisler, statlar, antrenman sahaları ve tüm yaptıklarım örgütse, evet bu örgütü ben kurdum. *Emniyet, ortada iddianame yokken 6 Temmuz'da kararı açıklamıştır.
*Hiçbir zaman Fenerbahçe'yi kötü durumda bırakacak eylemlerde bulunmadık. Buradan temiz çıkacağımızı ifade etmek isterim.
*Emniyet "19 maçta şike var" diye açıklama yaptı. İddianamede 13 maça yer verildi, 6 maç buhar oldu uçtu.
*Fenerbahçe'nin yükselişini önleyemedikleri için bu kurguyu yaptılar.
*Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz, vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir.
*Yıllarca her türlü spor suçuna göz yumanlar, Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler üzerinden kendini aklamaya çalışmaktadır.
*Fenerbahçe camiasına yargısız infaz yapılmaktadır. Fenerbahçe Başkanı'na kimse 'Mafya' diyemez. *Temmuz ayından beri cehennemi andıran süreçte gördüğüm muameleleri hiç hak etmedim. *Fenerbahçe'yi Atatürkçü yoldan çevirme gayreti var.
*Ben hastanedeyken, adres kısmına Metris Cezaevi yazdılar.
*Medya kendisine verilen görevi bu süreçte yerine getirdi.
*Emenike'nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler ahlaksız bir davranış göstermişlerdir. Yayınlayın, yayınlayamıyorsanız ahlaksızsınız.
*Kulüplerine sahip çıkan Fenerbahçelilere polis biber gazı sıkmıştır. Polis tribünlere gelmek isteyen bazı taraftar gruplarını içeriye almıyor. Bu haklar engellenemez.
*Benim hakkımda ne karar verirseniz verin, kabul ederim. Bu Fenerbahçe'yi toptan ortadan kaldırmaya yetmeyecektir.

KAOS ORTAMI YARATILDI

*Aziz Yıldırım ve arkadaşları toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.
*Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak.
*58. madde değişemez, değişmemelidir.
* Kıbrıs'a kaçacağım yazıldı. Benim yaşadığım yer de öleceğim yer de burasıdır.
*6222 sayılı yasa değişikliği sırasında "kişiye özel" deyip veto eden sayın Cumhurbaşkanı, MİT yasasını hemen onadı.
*Bizim her maçımız öncesi bir kaos ortamı yaratıldı. Oyuncularımızın kafası karıştırıldı.
*Emniyet'in söylediği Sivas maçındaki çantada para değil bilet olduğunu Vali bile söyledi.
*Fenerbahçe'ye cebinden 30 milyon dolar veren adama "çıkar amaçlı suç örgütü lideri" denemez.
Deniyorsa amaçları başkadır.
*Artık eminim. Bir grup, Türk futbolunu ele geçirmeye çalışıyor.
*17.11.2010'da beni dinlemeye alıyorlar. 1028 tape var. Yüzde 10'u şahsıma ait ve hiçbir şike teşvik konuşması yok.
*Her iş adamının sıkıntıları olur. Manisa Başkanı Kenan Yaralı da benden yardım istedi. Fenerbahçe'ye 1.5 milyon dolar para vermiştim. Tamer'den (Yelkovan) 500 binini istedim, Kenan Yaralı'ya borç verdim.

BURADA ASIL HEDEF BENİM

*Avukatımın alamadığı bilgiler basına sızdırıldı. Aziz Yıldırım ve arkadaşları toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışıldı.
*Mehmet Ali Aydınlar kamera karşısına geçerek ligin planlandığı gibi başlayacağını söyledi. Ancak 12 gün sonra bunun ertelendiğini açıkladı. Erteleme gerekçeleri belli değildi. Ortada iddianame yoktu.
Dosyada gizlilik kararı vardı. Ama kimse buna uymadı. MİT dosyasında gizlilik kararı var ve kimse yazamıyor. Bu bizi karalamanın en iyi örneğidir.
*Yalnız şahıslar değil takımlar da yargılanıyor. 3 ay bilgisayar istedik, verilmedi. Galatasaray-Sturm Graz maçına bakıyorsunuz, şike orada var. Onun için bakıyorduk.
Basın burada yaşananları doğru yazsın. Dün hastalanmadım, hastalandım diye yazdılar.
Bizi karalayanlar ailelerimiz olduğunu düşünsün.
*Şu çok açık ki; hedef Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'dir. Türk sporunu ele geçirmeye çalışan bir grup bu operasyonun arkasındadır.
*Benim tapelerimde bir hakem adı veya hakem lafı geçiyorsa, tüm suçlamaları kabul ediyorum.
*Bu durum Fenerbahçe'ye karşı bir organizasyon olduğunu göstermiştir.
Neden Trabzonspor son 1 ay dinlenmiştir?
*Benim için "örgüt faaliyeti" diye 3 aylık dinleme izni çıkarmıştır.
Dinleme yetkisi 4 tapeden verilmiş ama bu tapelerde suç unsuru var mı?
*Bizlerle ilişki kurmak suçsa, Zekeriya Öz ve Mehmet Berk gibi savcıların da örgüt üyesi olması gerekirdi. Savcı Mehmet Berk'i gördüğümde ona, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda yazan "Her canlı bir gün ölümü tadacaktır" yazısını hatırlatacağım. Eğer ben örgüt lideri isem genel kurula üye herkes örgüt üyesidir. Savcı Berk de örgüt üyesidir. Çünkü beni Fenerbahçe üyeleri denetliyor.
*Eğer bir organizasyon içinde olsaydık, sahamızdaki Bursa ve Gaziantep maçlarında hakemlerin kötü yönetimine maruz kalır mıydık?
Ben hakemleri atasam bunlar yaşanır mı? Bununla suçlanıyorum ama iddianamenin içinde bununla ilgili bir şey yok. Aziz Yıldırım, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz'e atıfta bulunarak, ''Benimle geleceksin, işkembeci açacaksın, sonra beni dinleyeceksin, bu olur mu?'' demesi üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ''Bu isimlerle diyaloğum var, beni nasıl dinlerler diye mi kızıyorsun?'' dedi. Aziz Yıldırım da, ''Ben samimi olduğum kişilerin hatalarını gördüğümde uyarırım'' yanıtını verdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci ''Savcı nasıl uyaracak?'' diye konuştu.
* Bursasporlu futbolcu Gökçek Vederson'un tedbiri kaldırılırken, tercümanımız Samet Güzel haftalarca takımdan uzak tutulmuştur.
* Mehmet Ali Aydınlar bana avukatını gönderdi, 'Fenerbahçe düşmeyecek' dedi. Duruşmada Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de, Aziz Yıldırım'ın sorusu üzerine Fenerbahçeli olduğunu söyledi.

ALİ KIRATLI CEVAPLASIN
* Adalet topaldır; ağır ağır ilerler. Fakat gideceği yere er ya da geç gider.
* Şekip Mosturoğlu 8 aydır hapiste ama Sezer Öztürk top oynuyor. * Eskişehir'e gittiğimizde tesisler dışında Bülent Uygun ile görüşmedim.
Ali Kıratlı benden önce kulüp üyesidir. Benim adamım değil iş adamımdır. Eskişehir'de Bülent Uygun'un babasını gördüm sadece. Tapelerde Ali Kıratlı'nın soylediği gibi Bülent Uygun'la görüşmedim.
Kıratlı, bunu açıklar herhalde. Duruşmada 2000 yılında 2-2 biten ve son dakikalarında iki takım oyuncularının top çevirdiği Galatasaray-
Sturm Graz maçının görüntüleri izlendi. Aziz Yıldırım "Şike futbolcularla yapılır" dedi. Spiker "Müthiş heyecanlı bir maç" deyince salondaki herkes güldü.
* Federasyon eliyle bu ülkede şampiyonlar tayin edildi, takımlar küme düştü. Biz dolandırıcılıkla suçlanırken Mehmet Berk, Denizli olayında görevsizlik verdi.
* Temenni ediyorum ki; bu soruşturmayı başka amaçlarla yapan Mehmet Berk'in vicdanı rahattır. Duruşma sırasında Aziz Yıldırım, Bursasporlu Ozan İpek'in şampiyon olduktan sonra verdiği röportajı dinletti.
*Şenol Güneş 3-1'lik kupa maçının devre arasında bana gelip "Başkanım 45 dakika var şampiyon sizsiniz" dedi. Bunu telefonda söylese şu an burada olacaktı.
*Sadri Şener, "Ofspor ile Vanspor maçının dördüncü hakemi Vanlı olduğu için değiştirin" demiş.
Benim hakem değiştirmeyle ilgili bir tane tapem ortaya çıksın, şike dahil her şeyi kabul ederim.

KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM

*Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye'ye getirenlerdir.
Ama konu şike değil, futbolu ele geçirmektir. Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular.
*Savcı, Fenerbahçe'yi bırakmak istemediğimi söylüyor. Ama daha önce iki kez istifa ettim. Taraftarlar bırakmama izin vermedi.
* Fenerbahçe'nin bir kuruşunu zimmetime geçirdiğim kanıtlanırsa kendimi ölümle cezalandırırım.
İspatlayamayanlardan da istifa beklerim.
*Ne Metris, ne darağacı bizi bu sevdadan vazgeçirebilir. Biz dünya kulübü olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz.
* Benden önce amatör şubeleri kim takip ederdi? Şimdi amatör şubelerde dünya Türkiye'yi takip ediyor.
*İstanbul BŞB-Diyarbakır maçında seyirciler sahaya inince TFF normalde Diyarbakırspor'u hükmen 3-0 mağlup sayması gerekirken, konu memleket meselesi haline gelmesin diye İBB lehine 1-0 kabul edildi. Eğer hükmen mağlup sayılsaydı, Diyarbakır küme düşecekti.
Biz onlarla beraber kalmıştık, bize 2 puan eklenecekti ve şampiyon olacaktık.
*İsteğimiz adalet yerini bulsun; gerekirse kıyamet kopsun.
*Fenerbahçe kimseden 5 kuruş almadan stadını yaptı. Devlet TT Arena'ya 600 milyon TL harcadı, ülkeye faydalı diye sustuk.
* Torbalarda para varmış. Böyle bir şey varsa; durdur, paraları yakala, zabıt tut, kanıtla. Bunlar nedense olmamış?
*Adaletin renk skalasında sarılacivert yer almamaktadır. Suçluların beraat ettiği yerde yargıçlar hüküm giyer. Beni suçlu göstermek amacıyla Hacivat-Karagöz oyunu oynanmaktadır. Ben Metris'te yatıyorum, "hakemi değiştirdi" tapeleri yansıyanlar dışarda.
*Geçmişte yaşadıklarımızın hesabını vermiş olsak da bunlardan ölene kadar sorumlu mu olacağız?
*Diyarbakır Erganiliyim. Bazı şeyleri hazmedemiyorum. Benim örfümde bu yoktur. Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinin mafya usulü yapılması 10 yıl öncesinde, eskide kaldı.
*Suç isnat edilecek tek bir konuşmam yok. Çünkü hiçbir suça bulaşmadım.
*Galatasaray için bir gelenek olmuş ama biz burada transfer şikesiyle suçlanıyoruz. Galatasaray sözleşmesi devam eden oyuncuları ayartıyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Aziz Yıldırım "Tahir Kıran mesajlari başka kulüplere atıyor ama dinlenmiyor ve tapeler çıkmıyor. Kime yakındı acaba Tahır Kiran? Talebimdir, lütfen araştırın. Tahir Kıran, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Talip Doğan Karlıbel, Ulus'taki bir restoranda hangi amaçla buluştu?" dedi.
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ise "Tahir Kıran'ı tanık olarak alalım" ifadesini kullandı.
*Hastane çıkışı telefonda yönetici soruyor; "İyiyim, sen nasılsın" diyorum, "Çok iyiyim" diyor.
Savcı buna şike delili diyor.
*Trabzonspor adına Sivas'a Zeki Mazlum 1 milyon TL teşvik parası götürüyor. Mecnun Otyakmaz "Olmaz" diyor.
*Başbakanımızın, "Tesis yapın, futbolcular yurt dışında değil burada çalışsınlar" önerisinde olduğu gibi Bolu Topuk Yaylası'nda bir tesis yapmak için Mahmut Özgener ile konuşuyorum. Bu konuşmada paradan bahsediyorum. Bu para tesislerle alakalıdır.

TFF DE ŞİKE YAPIYORDU

*2001'de "Türkiye'de şike var" dediğim için hak mahrumiyeti cezası aldım. O zaman şikeyi TFF, kulüplerle birlikte yapıyordu.
*İlhan Ekşioğlu inşaatçıdır, kulübün inşaat işlerini yapar. "İşçi, inşaat" gibi kelimelerin kullanılması kadar doğal bir şey yoktur.
*Bir daha telefon kullanırsam markasını Emniyet'e soracağım, "Teknik takibe takılmayan hangisidir" diye.
*O kadar çok paramız var ki; Bilyoner'i de kapatmışız. Bilyoner'i kapattığımız ve iddaa olayına girdiğimiz söylendi. Oysa ki Bilyoner şampiyon olursak futbolcuları götüreceğimiz gece kulübüydü.
*Erman Toroğlu ile ilgili 10 sayfalık bir yanıt hazırladım. Burada özet yapacağım. Gerisini yüzüne okuyacağım.
*İddianamede Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay'ın, kız kardeşine araba aldığı yazılıyor. Korcan Çelikay'ın kız kardeşi yoktur.
*Operasyonları yapanlar, tarih önünde birilerine hizmet ettikleri için yargılanacaklar. Şike yapıldığı öne sürülen Bucaspor maçı iddianameye konmadı.
*Sedat Peker'in davasında adı geçenleri buraya yamamaya çalışırsak bu şike davası olmaz. Fenerbahçe sevdamız bizim en büyük gücümüz ve silahımızdır.
*Diğer arkadaşlarla konuştuğumuz konularda polis çalışmalarına ve dinlemelerine duyarlı hareket etmedim. Bunun için çaba göstermedim. Eğer bana "inşaat işçisi" deselerdi, o zaman şifreli konuşma olurdu. Bana "CEO, bir numara" demek normaldir. Ben başkanım. Mahkeme Başkanı Ekinci salonda bulunan gazeteci Cengiz Çandar'a yer verilmesini isteyince, Abdullah Kiğılı ayağa kalkarak yer verdi. Aziz Yıldırım araya girerek, "Abdullah Kiğılı da şişman. Ona da yer verilsin" dedi.
*Trabzon'un rakiplerimize teşvik primi için para dağıtıp dağıtmadığı ile ilgili bizim araştırma yaptığımız var iddianamede. Bu doğrudur. İddianamedeki tek doğru şey bu. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci "Perşembe-cuma savunmalara devam edeceğiz. Savunmanızı özetleyin, cuma günü tahliye taleplerini alalım" dedi. Aziz Yıldırım, savunmasını 10'ar sayfa atlayarak yapmaya başladı.
*Bülent Ataman'ın neden ifadesi alınmamıştır?
*Fenerbahçe'nin hiçbir kongresinde olay olmamıştır. Savcı Berk, ABD'de yaşıyor herhalde! Mali kongremiz olaysız geçti. Ama Galatasaray kongresi? Hasip Kaplan, TBMM'de bardak kırdı.

YENİLSEYDİK BU OLMAZDI

*Fezlekede polis dinleme yapıyor, muhasebe müdürü Tamer Bey'e "FIBA ile konuştun mu?" diyorum 15 milyon için. Fezlekede "FIBA'ya para teklif edildi" yazıyor. Oysa FIBA, bankanın yan kuruluşu.
*Ben yetkimi kimseye kullandırmam.
Ben öyle bir başkanım.
Hakan Bilal Kutlualp'e falan da yetki vermem. Yönetimden ben gönderdim. Bu yüzden aleyhimde konuşmuş olabilir.
*Teşvik ve şikeyi dolandırıcılığa sokarak yargılamaya çalışıyorsunuz.
*Bizler Türk futbolunu ileri götürmeye çalışırız.
* Mehmet Ali Aydınlar bana hastane ziyaretinde, 'Eğer Sivasspor'u yenilseydik ya da berabere kalsaydık, Mehmet Berk bu davayı sürdürmeyecekti' dedi.

FENER YOKSA BOLLUK YOK!

*Fenerbahçe Cumhuriyeti yoksa Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur.
* Duruşmaya saat 18:40'ta son bir ara verildi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Habertürk muhabiri mahkeme salonunda fotoğraf çektiği ve yayınladığı için yasal işlem başlatacağını söyledi.
* Ekinci'nin, "Eksik kalan kısımları daha sonra avukatlarınız tamamlayabilir" sözlerine Aziz Yıldırım, "Hayır efendim ben hepsini anlatırım. Sivasspor maçını anlatacağım, kamuoyu onu bekliyor" yanıtını verdi.
* Koskoca Fenerbahçe Başkanı 100 bin teklif edip maçtan sonra 75 bin TL'ye düşürdüm der mi?
Yapacak olsam hepsini veririm.
* Bursaspor'a teşvik vermişiz.
Ama 2 hafta önce Bursa ile oynayıp 2 puan kaybettik. Madem ben bunu yapabiliyorum, niye kendi maçımda yapmadım? Neden puan kaybettim? Öyle bir şey mantıklı mı?
*Alaaddin Yıldırım, İstanbul Emniyeti tarafından usulsüzce dinlenmiştir. Bu tarihlerden açıkça bellidir. Sadece bu bile operasyonun usulsüzlüğünü ortaya koymuştur.
* Fezlekede Kasımpaşa kalecisi Tolga'ya para verdik diye suçlandık.
İddianamede Murat Şahin oldu.
Murat Şahin maçta oynamadı.
* Bütün para verdiğimiz oyuncular ya hiç oynamamış ya da 80. dakikadan sonra oyuna girmiş. Bu nasıl iş?
* Ali Yıldırım, Vederson ve Sercan ile şike yapmış ve "Pazar günü İstanbul'da görüşelim" demiş.
Ama Pazar Trabzonspor-Bursa maçı vardı.

BANA KARŞI ŞİKE VAR!

* Gerçek şike, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye karşı yapılan şikedir.
* Bursaspor'a teşvik vermişiz.
Ama 2 hafta önce Bursa ile oynayıp 2 puan kaybettik.
*Madem ben bunu yapabiliyorum, niye kendi maçımda yapmadım?
Neden puan kaybettim? Öyle bir şey mantıklı mı?
* Koskoca Fenerbahçe Başkanı 100 bin teklif edip maçtan sonra "75 bin TL'ye düşürdüm" der mi?
Yapacak olsam hepsini veririm. Fenerbahçe-Bursaspor ve Trabzonspor-
Bursaspor maçlarının ardından Aziz Yıldırım, Sivasspor-Fenerbahçe maçına geçmişti ki mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, 7 saat süren duruşmayı saat 19.45'te bitirdi. Duruşmaya yarın ve cuma günü devam edilecek.


TOROĞLU'NA 10 SAYFA YANIT
Yıldırım, savunmasında Erman Toroğlu'ndan şikayetçi olduğunu söyledi. Yıldırım, "Toroğlu, savcıya gidiyor. Hiçbir şikayeti yok. Çay, kahve içiyor. 'Futbolda bir şey yoktur' diyor. Daha sonra gazetede yazdığı bir yazıda Türk futbolunda bir şeyler olduğunu yazıyor.

SARHOŞ ÇIKIYOR
Savcı, 'Kardeşim sen ifadende bir şey yok diyorsun, niye böyle yazıyorsun' diye sormuyor. Erman Toroğlu sarhoş çıktığı televizyon programlarında tuvalet kağıtlarıyla çizdiği pozisyonların gol olup olmadığını tartışıyor. Evli olduğunu, ancak istediği gibi yaşadığını söyleyerek topluma ahlakına ters mesajlar veriyor" dedi.

GELSİN, İFADE VERSİN
Başkan Ekinci, "Bunları geçelim. Şikayetiniz varsa savcılığa başvurun" diyerek Yıldırım'ı uyardı. Bunun üzerine Aziz Yıldırım, "Benden şikayetçiymiş, gelsin ifade versin. Bunları yüzüne de söyleyeceğim" dedi. Başkan Ekinci ise, "Usül var. Sanık savunmalarının ardından müştekileri dinleyeceğiz. Tabii ki çağıracağız" diye konuştu.

'NE ZAMAN DİKİM YAPSAK OLMUYOR' SADECE BİR UYARI
Aziz Yıldırım, Mahkeme Başkanı Ekinci'nin uyarılarının ardından savunmasında şike ve teşvik yaptığı iddia edilen maçlarla ilgili savunmasına başladı. Yıldırım Trabzon-Manisa maçında teşvik iddialarına yanıt verdi. Yıldırım, "Ben 60 yaşındayım. Aptal mıyım, teşvik yapacaksam parayı bankadan göndereceğim, 5 lira göndersem soruyorlar" dedi. Bir telefon tapesinde geçen "Ne zaman dikim yapsak olmuyor" sözleriyle ilgili olarak Yıldırım, "Bu sadece uyarı anlamında söylenmiş bir şey" dedi. Bunun üzerine Ekinci "Madem uyarı, neden uyarı demiyorsunuz?" diye sordu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN