2.5 milyon $ bu çantaya sığar mı?

Cuma 24.02.2012

Aziz Yıldırım, mahkemeye Sivas'a şike için gönderildiği iddia edilen 2.5 milyon dolar para ve içinde taşındığı belirtilen çantayı getirip, hakime sordu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dünkü duruşmada Sivasspor'a bir çanta içinde 2.5 milyon dolar şike parası gönderildiği iddiasını da cevapladı.

PARA ÇANTASI İLE GELDİ
Aziz Yıldırım, savunmasına dayanak olması için duruşma salonuna emniyette görüntüsü çekilen çantanın bir benzerini getirdi. Yıldırım, içi para dolu olan çantayı savunmasına başlamadan önce mahkeme heyetine gösterdi.

BUNLAR SAHTE PARA MI?
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Bunlar sahte para mı?" diye sordu. Bunun üzerine Yıldırım, "Kopya" cevabını verdi.

ANCAK 1 MİLYON DOLAR ALIR
Daha sonra savunmasını yapan Aziz Yıldırım, "Sivasspor 5 milyon dolarlık bir takım. Bu takımı satın almak için 10 milyon dolar vermek gerekir. Bu çantayla Sivas'a gitse gitse 1 milyon dolar gider. Bu çanta ancak 1 milyon dolar parayı alır" diye konuştu.

İÇİNDE PARA YOK, ELBİSE VAR
Yıldırım, sözlerinin devamında, "Buradaki çantanın içindeki bir elbisedir. İlhan Ekşioğlu'nun kıyafetleridir" ifadelerini kullandı. Emniyetin yaptığı fiziki takipten utandığını söyleyen Aziz Yıldırım, "Utanıyorum emniyetin bu çalışmasından. Çanta değiş tokuş yapılırken çekmek yerine gelip bassanıza, çantayı açsanıza. Onlar da biliyorlar içinde para olmadığını. Bu yalan" dedi.

BİZDEN ÖZÜR DİLEMELİLER
Aziz Yıldırım, şike parası ile ilgili savunmasını, "Onlar da biraz ahlak varsa bizim ailelerimizi getirdikleri noktayı düşündüğünde bizden bu çanta için özür dilemeleri gerekiyor. Bu çanta için özür dilemeliler" ifadesiyle bitirdi.

TAHLİYE BAŞVURUSU BUGÜN
Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, bugün tahliye talebinde bulunacaklarını açıkladı. Yıldırım'ın sağlık sorunlarını da gerekçe göstereceklerini belirten Kaya, "Göstereceğiz tabii. Doğan Yurdakul beyefendinin tahliyesine sevindik. Hepsi mahkemenin önüne sunulacak" diye konuştu.

TARAFTAR ÇAĞLAYAN'A AKACAK
Şike davasında başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek veren sarı-lacivertli taraftarlar, bugün yine Çağlayan Meydanı'nda olacak. Sarı-lacivertliler, tahliye taleplerinin değerlendirilecek olması nedeniyle bugün İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde buluşmak üzere internet üzerinden sözleşti. Taraftarlar, pankartlar ve tezahüratlarla Aziz Yıldırım'ın tahliye edilmesini isteyecek.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN