'Tarla sürme' bir uğur sözü

Cuma 24.02.2012

"Maç totemlerim vardır. Bunlara şike şifresi denmiş. Hiçbir maçta şike&teşvik yapmadık"

Şike davasında, Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu da dün savunmasını yaptı. Ekşioğlu, şike şifresi olduğu iddia edilen "tarla sürme" sözünün kendine ait bir uğur olduğunu söyledi.
İşte Ekşioğlu'ndan satırbaşları...

KALESİNE GOL ATAN EDU
"Sakıp Aytaç, Alper Potuk ve Serdar Kesimal için üç koldan transfer görüşmesi yaptık. Bu konuşmalar farklı şekilde iddia edilmiş.
Futbolcu ve hakem olmadan nasıl şike yapacağız? Hiçbir maçta şike ve teşvik girişimi yapmadık."
"Kendi kalesine gol attı diye konuştuğumuz futbolcu Can Arat değil, bizi alacağından dolayı CAS'a şikayet eden Edu'dur."
"Eskişehirspor'dan Ümit hariç kimin ifadesi alındı? Kiminle teşvik işini yapmışız? Eskişehirspor, Trabzonspor maçı öncesi 43 puandaydı. Avrupa ümidi vardı, neden teşvik verelim?"

AYNI AYAKKABIYI GİYER
"Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçında 10 futbolcuyla şike yaptıysak, Trabzonspor maçında neden sadece 2 futbolcuyla teşvik anlaşması yapalım?"
"Serdar Kulbilge ile sezon sonu sözlesmesi biteceği için transfer görüşmesi yaptık."
"2001 yılında Samsunspor maçından önce Eyüp Sultan'a gittim, dua ettim. Belirlediğim bir güzergah vardı, orada araba kullandım. Tarla sürme muhabbetini ilk o zaman söyledim ve ondan sonra da kullanmaya devam ettim. Herkesin bir uğuru vardır. Örnegin başkan, 10 senedir maçlarda aynı ayakkabıyı giyer."

İÇİNE SIĞMAZ
"Mini Cooper'ın Abdullah Başak'a benim tarafımdan alındığı söyleniyor. Benim totemlerim var.
Başak, kongre üyesidir. Çok neşeli bir kişidir. Yanımda tutmayı severim. Yaptığımız uğurlar karşılığında benden saat istedi. En son kız kardeşi araba satıyordu. Saatten vazgeçip arabayla destek olmamı istedi. Araba ablasına alınmıştır. Mini Cooper, fiziki olarak Başak'a alınamaz, sığmaz çünkü. Saat yerine 'Şu arabanın kaporasını öde' dedi. Ben de 9 bin euro ödedim. Olay budur."
"Ali Kıratlı iyi bir iş adamı ve Fenerbahçelidir. Kafasında ticari bir proje vardı. Acun Ilıcalı gibi 'Devler Ligi' formatında bir turnuva yapacaktı. 'Sponsor olur musun?' dedi. Anlaşma imzaladık.
Kıratlı, bunun için sürekli Kıbrıs'a gitti. Anlaşma çerçevesinde ödemeler yaptım. Bütün bu ödemeler şike ödemesi gibi gösterilmiştir."
"Kulübün günde 1 milyon TL'nin üzerinde ödemesi vardır.
Bu ödemelerin hepsi kulübün inşaat ve tesisleri ile ilgilidir. Kulüple aramdaki borç-alacak ilişkisi belgeli ve sözleşmeye bağlıdır. İddianamede şike parası olarak belirlenen paraların tarihleri tutmuyor."

TAKIM ELBİSE ÇANTAMDI
"157. sayfadaki ödemeler şike ödemesi değildir. 8 taksitle ve kredi kartıyla şike yapmışız gibi izlenim verilmiş. Bunlar pos cihazı. Kombine taksit ödemeleridir."
"Takım elbise çantama iddiaya göre para konmuş ve havaalanından geçmişim. O benim elbise çantamdır, önem verdiğim takım elbisem durur, uğurlu elbisem."
"İddianameyi okuyan, işim gücüm yok sabahtan akşama kadar arkadaşlarımla şike yapıyorum sanır. Yaptığım sıradan konuşmalar cımbızlanarak hakkımda iddialar oluşturulmuştur."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN