9 puanlık fark kapanmayacak bir fark değil!

Pazartesi 27.02.2012 23:12

Fenerbahçe'de orta saha oyuncusu Özer Hurmacı, Spor Toto Süper Lig'de lider Galatasaray ile aralarındaki 9 puanlık farkın kapanmayacak fark olmadığını kaydederek, ''İki yıl önce 9'da 9, geçen yıl ise 17'de 16 yapmıştık. Yani hiçbir şey bitmedi. Biz futbolcular başta olmak üzere, tüm camiamız buna inanırsa başarırız'' dedi

Özer Hurmacı, Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği maçının zorlu geçeceğini, iyi mücadele ederek bu karşılaşmayı kazanmak istediklerini söyledi.

Bu maçın kendileri için bir başlangıç olması gerektiğini söyleyen Özer Hurmacı, ''Gençlerbirliği karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Bu ligin iyi takımlarından ve ne yaptığını bilen bir ekiple karşılaşacağız. Onlar son dönemde iyi bir çıkış içindeler ama bu maçı bizim de bir başlangıç olarak görmemiz gerekiyor. Bundan sonra rakibimizle puan farkını en aza indirerek Play off'a girmeliyiz. Gençlerbirliği kazanma serimizin başlangıcı olacak'' diye konuştu.

Takımın istenen performansı sahaya yansıtamadığını ama bunun geçici bir durum olduğunu kaydeden Özer Hurmacı, ''Bildiğiniz gibi iki yıl önce 9'da 9, geçen yıl ise 17'de 16 yapmıştık. Yani hiçbir şey bitmedi. 3 puanlık sistemde bu puan farkının kapanacağını herkes biliyor. Yeter ki biz inanalım. Biz futbolcular başta olmak üzere, tüm camiamız buna inanırsa başarırız. Biz daha önce de çok dağlar deldik, yine yaparız'' ifadelerini kullandı.

Takımda zaman zaman moral bozuklukları olduğunu, futbolda şike iddialarına yönelik dava sürecinin kendilerini de etkilediğini öne süren Özer Hurmacı, ''Sonuçta bizler de duygusal insanlarız ama Başkanımıza ve davada Fenerbahçe adına ismi geçen insanlara destek vermek için, tek bir yer var o da yeşil saha. Cevabı herkese burada vereceğiz. Ben ve tüm futbolcu ağabeylerim arkadaşlarım taşın altına elini koyup bu son periyotta herkes kendini biraz daha iterek, arkadaşı için bir adım daha atarak gerekirse tabiri caizse birbirimiz için kavga ederek bu zor günlerin üstesinden gelebiliriz. Biz beraber kavgaya girdiğimizde hiçbir kavgadan mağlup ayrılmayız'' dedi.

Fenerbahçe'nin Eskişehirspor'a deplasmanda yenildiği karşılaşmanın gecesinde eğlenmeye gittiği yönündeki iddialara değinen Hurmacı, şöyle konuştu: ''Arkadaşımın doğum günüydü. Birileri kendi kafasına göre bir şeyler yazmış. Maç gecesi, mağlup olduğumuz gece, çıkıp eğlenecek karaktere sahip değilim. Orada tamamen bir aile ortamı vardı. Dayım ve Volkan Konak vardı. Arkadaşımın doğum gününü kutladım o kadar. Açıkçası çok yıpranıyorum. Bu tarz şeylerle insanların kafasını karıştırmaya da gerek yok. Ben 3 yıldır buradayım. Bu tarz konularda çok dikkatli davranıyorum. Böyle konularla adımın ve kulübümün adının geçmesi beni üzüyor. Çok üzüldüm. Sahada oynayarak yapacağım güzel şeylerle insanların karşısında yer almak isterim. Böyle saçma sapan şeylerle değil. Fenerbahçe camiasına yakışmayacak hareketlerde bulunmam. Bu tarz haberleri abartıp, yalan katıp bizi yıpratmaya çalışanlara inanmayın. Ben bu formanın ağırlığını biliyorum.''
Etiketler Özer Hurmacı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN