Web Sürümüne Geç

"G.Saray'la puan farkımız..."

Perşembe 01.03.2012 17:20

Fenerbahçeli futbolcu Issiar Dia, Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonun ikinci yarısında ortaya koydukları etkili performansı, bu sezonun kalan bölümünde de sergileyebilecek güçte olduklarını söyledi.

FBTV'deki ''Günün Röportajı'' programında taraftarlardan gelen soruları cevaplayan Senegalli futbolcunun açıklamaları kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

Geçen sezon elde ettikleri şampiyonluğu hak ettiklerini kanıtlamak için bu sezon da şampiyon olmak istediklerini kaydeden Dia, ''Geçen sene bir zafer serisine imza attık. Bu sene de bunu başarabilecek güçteyiz. Çok iyi bir takım olduğumuzu ve geçen seneki şampiyonluğu hak etiğimizi kanıtlamak için bu sene de şampiyon olmak istiyoruz. Maçlarda oynadığım zaman elimden gelenin en iyisini yapıyorum, oynamadığım zamanlar teknik direktörümüzün tercihidir, saygı duyuyorum'' diye konuştu.

Play-off sisteminin şu anki durumda lider Galatasaray ile aralarındaki puan farkını azaltacağını kaydeden Dia, ''Play-off sistemini ilk kez duyuyorum. Bizim açımızdan şu an için daha iyi olacak, çünkü Galatasaray ile puan farkı azalmış olacak. Bu sistem bu yıl için bir deney olacak ama önümüzdeki yıllarda tüm Avrupa'da olduğu gibi normal bir düzene dönüleceğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

''Sow'un adaptasyonunda benim de payım söz konusu''
Dia, ara transfer döneminde takıma katılan Moussa Sow ile iyi bir arkadaş olduklarını, Sow'un adaptasyonunda kendisinin de payı olacağını ifade etti.

Sow ile Senegal Milli Takımı'nı seçmeden önce Fransa Genç Milli Takımı'nda birlikte oynadıklarını belirten Dia, takım arkadaşıyla ilgili şunları kaydetti:

''Ailelerimiz de tanışıyor. Fransa'da rakip takımlarda oynamıştık. Fenerbahçe'de onunla beraber olmaktan çok memnunum. Bizi daha yukarı taşımak için daha fazla gol atmasını arzu ediyorum. Sow'un takımda olması tabii ki beni motive ediyor. Futbol dışındaki diğer zamanlarımızı da birlikte geçiriyoruz. Aynı evde yaşıyoruz. Moussa evli ancak eşi Fransa'da okuyor, bu nedenle Türkiye'ye gelemiyor. Her şeyi birlikte yapıyoruz. Bu anlamda Sow'un Fenerbahçe'ye adapte olmasında benim de payım söz konusu.''

Issiar Dia ayrıca, Fenerbahçe Sportif A.Ş.'nin çıkardığı tahvillerden almayacağını, sarı-lacivertli kulübe verebileceği her şeyi sahada vermekten yana olduğunu kaydetti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN