Web Sürümüne Geç

Deliller kısıtlıydı

Cuma 03.03.2012

Atalay, kurulun daha önce hazırladığı ve F.Bahçe'yi birçok maçta şike ve teşvik primi suçlamalarıyla karşı karşıya bırakan raporunun kısıtlı delillerle hazırlandığını, nihai olmadığı dile getirdi

KRİTİK ÖNEMDE
TFF Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, Etik Kurulu'nun Fenerbahçe'yi birçok maçta şike ve teşvik primi suçlamalarıyla karşı karşıya bırakan raporunun nihai olmadığını bildirdi. Atalay, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in teklifiyle görevine devam ettiğini belirtirken, önlerinde Türk futbolunun geleceğini belirleyecek, kritik önem taşıyan bir dosyanın olduğunu söyledi.

OBJEKTİF BAKIYOR
Yazılı bir açıklama yapan Atalay, dosyayı yarıda bırakamayacaklarını kaydederek, "TFF'nin Etik Kurulu'nu koruması, takdir ve saygıyla karşılanmalı. Sayın Demirören, önceki yönetimin göreve getirdiği kurulumuza güvenlerini sergileyerek, objektif bakış açılarını ortaya koymuş oldu. Aynı ekip ruhuyla ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Güvenleri boşa çıkarmayacağız" dedi.

DAHA KAPSAMLI
Atalay, şöyle devam etti: "Savunmaların ve yeni delillerin değerlendirilmesinden sonra PFDK ve Etik Kurulu nihai değerlendirmelerini yapacak. Daha önceki rapor bir mütalaadan ibaretti. Dosyanın son durumuna göre daha kapsamlı bir rapor hazırlıyoruz. Özet bölümü basına yansıyan o rapor, kısıtlı deliller ışığında yaptığımız bir çalışmaydı, nihai metin değildi.''

OĞUZ ATALAY: AHKAM KESMESİNLER!
Prof. Dr. Oğuz Atalay, soruşturma ve dava sürecinde yapılan yorumlarla anayasal suç işlendiğini ifade ederek, "Buna rağmen kimileri belki bilinçsizlikten belki de kasıtlı olarak ahkam kesiyor. Her şeyi bilen bilirkişi konumundaki kişiler, bizleri etkilemeye dönük açıklamalardan artık vazgeçsin" açıklamasını yaptı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN