Gollerin Şahı

Pazar 04.03.2012

Alex, kornerden ceza sahası dışındaki Stoch'a ortayı yaptı; 'Küçük Dev Adam', topun kosinüsünü, sinüsünü, tanjantını, kotanjantını, karekökünü, türevini hesapladı ve öyle bir vurdu ki; meşin yuvarlak adeta bir uzaylı golü olarak 90'a yapıştı

Fenerbahçe, Kadıköy'de güçlü Gençlerbirliği'ne tam yarım düzine gol atarak paramparça etti: 6-1. Miroslav Stoch, 2. dakikada öyle bir gol attı ki; hafızalarımıza hemen Alex'in 27 Ağustos 2005'te Samsunspor'a attığı röveşata golü geldi. Çünkü 'Küçük Dev Adam'ın dün attığı ilk gol, Alex'in o tarihteki golünden sonraki en güzel gol olarak jeneriklere geçti. Stoch'un bu akıl almaz golünü stattan izleyen taraftarlar ise adeta dünyanın en şanslı futbolseverleriydi.

Son yıllarda ligimizde gördüğümüz en güzel gollerden birini atan Stoch, "Ben daha iyisini atana kadar en güzel gol bu!" der gibiydi. F.Bahçe'ye tarihi farkı getiren diğer golleri 20'de Sow, 38'de Stoch, 56'da Emre Belözoğlu, 64'te Alex ve 68'de Dia kaydetti. G.Birliği'nin tek sayısını 60'ta penaltıdan Soner attı. Fenerbahçe bu galibiyet ile şampiyonluk yolunda bir engeli daha kayıpsız geçerken; Eskişehirspor maçındaki kötü futbolunun izlerini de silmiş oldu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN