Web Sürümüne Geç

"Dünyada mevkisindeki sayılı oyunculardan"

Salı 06.03.2012 17:15

Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, yükselen performansıyla sarı-lacivertli takıma önemli bir katkı sağlayan Miroslav Stoch'un, zorluklara direnip göğüs gerdiğini ve üst düzey bir performansa ulaştığını ifade etti.

Radyo Fenerbahçe'de, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın medya sorumlusu Orkun Yazgan'ın sunduğu ''Samandıra Saati'' programına telefonla bağlanan Çetinkaya, Stoch'un adaptasyon sürecinde zamanı çok iyi değerlendirdiğini ve her zaman teknik direktör Aykut Kocaman'ın vereceği görevler için kendisini hazır tuttuğunu ifade etti.

Stoch'un Avrupa'da ve dünyada mevkisindeki sayılı oyunculardan birisi olduğunu düşündüğünü kaydeden Çetinkaya, şunları söyledi:

''Stoch'un şöyle bir artısı var: Her zaman kendini hazır tutmak için, Aykut Kocaman'ın ondan istediği şeyleri yerine getirebilmek için, sürekli bir şekilde bıkmadan usanmadan çalıştı. Stoch zamanı başarılı bir şekilde doldurdu. Bugün çok başarılı, şu anda bence Avrupa'da ve dünyada pozisyonundaki sayılı oyunculardan bir tanesi. Çok ciddi, disiplinli. 5 yıl boyuncu Chelsea'de eğitim gördü. Mentalite olarak iyi durumda. Çok sağlam bir psikolojik yapısı var. Zorlulara direndi, zorluklara göğüs gerdi ve bunun üstesinden gelerek şu anda tutulması zor, çok üst düzey bir performans ortaya koyuyor. Biz bundan çok mutluyuz. İnşallah şampiyonlukta da çok önemli bir rol oynar.''

Çetinkaya, derbi maçı düşünmediklerini, takım olarak tamamen Ankaragücü ile deplasmanda yapacakları mücadeleye odaklandıklarını kaydederek, ''Aklımızdaki tek maç bu. Son 4 deplasman maçından da mağlubiyetle ayrıldık. Bu bize yakışmayan bir tabloydu. Tüm camiaya böyle bir tablo yaşattığımızdan dolayı üzüntülüyüz, çok üzgünüz. Bunu geride bıraktık, tek hedefimiz Ankaragücü maçından mutlak suretle 3 puanla ayrılmak ve sonra önümüzdeki maçı düşünmek'' şeklinde konuştu.

Ertuğrul Karanlık'tan sakatlık raporu

Bu arada, radyoya telefonla bağlanan Fenerbahçe Futbol Takımı Doktoru Ertuğrul Karanlık, dizindeki sakatlığı nedeniyle bugünkü antrenmana katılmayan Stoch'un yarın takımla antrenmana çıkabileceğini ifade etti.

Slovak futbolcunun bir kaç haftadır sol dizinde yoğun çalışmalara bağlı ödem oluştuğunu kaydeden Karanlık, kendisine özel bir çalışma programı uygulandığını, yarın takımla antrenmana çıkabileceğini belirtti.

Karanlık, adalesindeki yırtık nedeniyle tedavi edilen Bekir İrtegün'ün tedavisinin son bölümüne gelindiğini, yarınki kontrolde sorun çıkmazsa takımla çalışmalara başlayabileceğini kaydetti.

Sol iç yan bağlarında zorlama olan Serdar Kesimal'in tedavisinin iyi gittiğini belirten Dr. Karanlık, Serdar'ın hafta sonunda takıma katılabileceğini ifade etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN