İşte gerçek

Salı 06.03.2012

F.Bahçe'nin cebinden çıkması gereken Dayanışma Katkı Fonu'nu Lille ödeyecekti ancak bu gerçekleşmedi. Fatura Fener'e de çıkartılabilir!

FOTOMAÇ, 3 Mart tarihli sayısında Fransa'nın en saygın basın organlarından L'Equipe'i kaynak gösterip, Sow'un transferinden dolayı Senegalli yıldızın Lille'den önceki kulübü Rennes'e 300 bin euro ödeme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu yazmıştı. Sow, Lille'e bonservis bedelsiz gittiği için Rennes'e oyuncunun Fener'e satışından ödenmesi gereken yasal bir paraydı bu.

BİZ O PARAYI ÖDEMEYİZ
Sarı-lacivertli kulüp, yapılan anlaşma gereği parayı Lille'in ödemesi gerektiğini bildirerek, bu yöndeki haberlere itibar edilmemesini istemişti. Ancak kazın ayağı öyle değil! Olayı araştırdık; önce Rennes kulübü ile bağlantı kurduk. Fransız ekibinin sportif direktörü Pierre Dreossi ile temasa geçtik.

LİLLE DE YANAŞMIYOR
Dreossi, "FIFA kuralları çerçevesinde bu transferden 300 bin euro alacağız. Ancak hesabımıza böyle bir para yatırılmadı" dedi. Lille'den Fotomaç'a yapılan açıklama ise aynen şöyle: "F.Bahçe ile Lille arasında yapılan özel sözleşmeler tabii ki basına açık olmayacak." Haberi yazan L'Equipe'le temasa geçtik.
Herve isimli muhabir, "Rennes, 300 bin euro'nun tahsili için Fenerbahçe kulübüne gitti. Türkler bu konunun muhatabının Lille olduğunu söylediler. Rennes'in adresi bu kez Lille oldu ancak 'Bonservis bedeli abartılmış. Biz bu parayı ödemeyiz' yanıtı aldılar" dedi. İşin özeti; Rennes, parayı Lille'den tahsil edemezse, F.Bahçe sorumlu duruma düşebilir.Etiketler Fenerbahçe, Moussa Sow
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN