İşte yeni fenomen Stoch

Salı 06.03.2012

Gazeteler ve internet siteleri, Slovak yıldızın golünü tarif edecek söz bulmakta zorlandı. İspanyol basını, "2012'nin en güzel golüne aday" diye yazdı

ZİNEDİNE ZİDANE GİBİ ATTI
Alex'in kornerden gönderdiği, Stoch'un yere inmeden tek vuruşla G.Birliği 90'ına çivilediği gol dünyada da geniş yankı buldu. Gazeteler ve internet siteleri golü anlatmak için 'süslü' kelime ararken, ABD'nin sbnation. com sitesi, "Ne vole ama" başlığını attı. Site, "Chelsea şimdi Stoch'u bıraktığına pişman mıdır? 50 milyon pounda aldığı Torres sadece 2 gol attı, Stoch harikalar yaratıyor" diye yazdı. Brezilya'nın önde gelen yayın organı Globo Esporte ise, "Zidane'ın golüne benziyor" dedi.

STOCH, FENER'İ UÇURUYOR
Zidane, Real Madrid formasıyla 2002'de Şampiyonlar Ligi finalinde Leverkusen'i 2-1 yendikleri maçta Roberto Carlos'un yaptığı ortaya gelişine vurmuş, topu 90'a asmıştı. İtalyan basını da Stoch'un golünü övdü, "Şimdiden 2012'nin en güzel golü olmaya aday" yorumunu yaptı. Stoch'un ülkesi Slovakya'da da gol geniş yankı uyandırdı. Pravda gazetesi, Stoch F.Bahçe'yi uçuruyor. Şampiyonluk yolunda F.Bahçe'nin en büyük silahı Miroslav" diye yazdı.

CAVCAV: BU ADAM PARAYLA ALINMAZ
G.Birliği'nin duayen başkanı İlhan Cavcav, 6-1'lik maçtan sonra uyuyamadığını, Stoch ve Alex'in gözünün önünden gitmediğini söyledi. Cavcav, "Daha farklı da yenilebilirdik. Futbolculara ceza vermeyi düşünmüyorum. Stoch'a hayran kaldım. Avrupa'nın her takımında oynar. Onu almaya kimsenin parası yetmez" dedi.

G.SARAY'A DA GOL ATACAĞIM
Bu sezon 23 maçta 10 gol atarak kariyerinin rekorunu kırmaya iyice yaklaşan Stoch, " G.Saray'ı da boş geçmeyeceğim" dedi. Formunun zirvesinde olan Slovak futbolcu Twente'de 32 maçta 10 gol atmıştı. Stoch, "Bu sezon 15 golü geçeceğim. Kariyerimin gol rekorunu kırmak istiyorum" dedi.

Volkan DEMİRYükleniyor
BİZE ULAŞIN