Web Sürümüne Geç

Mosturoğlu için idari tedbir kararı kalktı

Salı 06.03.2012 16:25

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), şike ve tevşik iddialarına yönelik davada tutuksuz olarak yargılanan Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun idari tedbir kararını kaldırdı.

Yapılan açıklamada, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunmak şüphesi ve iddiasıyla 15 Temmuz 2011 tarihinden itibaren idari tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu hakkında, idari tedbir kararının kaldırılması yönündeki başvuru üzerine yapılan incelemede, Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 84. maddesi dikkate alınarak, bu aşamada TFF Hukuk Müşavirliği tarafından konulan idari tedbir kararının kaldırılmasına karar verildiği kaydedildi.

Öte yandan, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulundukları şüphesiyle PFDK'ya sevk edilen futbolcular İbrahim Akın, İskender Alın ve Korcan Çelikay için ise, yapılan inceleme neticesinde idari tedbir kararının kaldırılmasını gerektiren bir neden bulunmadığından, taleplerin reddedildiği ifade edildi.
Etiketler Şekip Mosturoğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN