"Fenerbahçe taraftarı 1 numara"

Çarşamba 07.03.2012 17:48

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni, evlerinde oynadıkları maçlarda gösterdikleri başarıyı, deplasmanlarda da yakalamaları gerektiğini söyledi.

FB TV'de canlı yayınlanan 'Günün Röportajı' programında taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Cristian Baroni, Fenerbahçe'nin deplasman maçlarında aldığı olumsuz sonuçlarla ilgili bir soruya, ''Deplasman maçlarında bir sıkıntımızın olduğu, aldığımız sonuçlardan belli. Hedefimizin peşinden koşmak istiyorsak, içeride olduğu gibi dışarıda da sonuçları lehine çevirmeliyiz. Buna da bu hafta oynayacağımız Ankaragücü maçıyla başlayacağız. Tüm maçlarda, son Gençlerbirliği karşılaşmasında olduğu gibi bir futbol ortaya koymak elbette amacımız. Kendi evimizde oynadığımız maçlardaki sonucu, deplasman maçlarında da ortaya koymamız gerekiyor.

Tabii maçlara etki eden çeşitli faktörler var ama deplasmanda kötü performans göstermememiz gerekiyor. Amacımız tüm maçlarda son maçta oynadığımız gibi oynamak ve buradan alnımızın akıyla çıkmak'' ifadelerini kullandı.
Yaklaşan Galatasaray derbisi hakkında da konuşan Cristian, ''Elbette derbi zamanı yaklaştıkça insanların hayata bakış açısı bile değişiyor. Ben dışarıdan bakan bir insan olarak daha iyi seziyorum bunu. Şehrin havası, insanların konuşması bile değişiyor. Bundan en büyük payı alanlar da bu oyunun ana karakterleri olan biz oyuncular oluyoruz. Herkes sizi motive etmeye çalışıyor. Herkesin, takımının başarılı olmasını istemesi, ortamı geren şeylerden. Biz de saha içi ve saha dışında bunları hissediyoruz'' diye konuştu.

''Fenerbahçe için sevgim sonsuz''
Cristian, Fenerbahçe sevgisinin boyutu hakkında da, ''Fenerbahçe için sevgim sonsuz. Çünkü Fenerbahçe, transfer etmek için benimle ilgilendiği andan şu ana kadar, bana verdiği tüm sözleri tuttu. Ben de aynı şekilde görevimi yerine getirdiğimi düşünüyor. Bana ve aileme misafirperverliğin en güzel örnekleri sunuluyor. O nedenle Fenerbahçe'ye sevgim ve saygım sonsuz'' dedi.

Bir soru üzerine buz adam olmadığını kaydeden Cristian, ''Daha rahat olduğum zamanlarda çok sıcak bir insanım. Buz adam tabirini kullanmasak da sakin bir adam olduğum söylenebilir. Saha içinde de sakin bir yapım var. Buz gibi, insanları kendinden uzaklaştıran bir yapım yok'' şeklinde konuştu.
Cristian, bölgesinde dünyanın en iyi oyuncularının kim olduğu sorusuna, ''Xavi ve Iniesta. Çünkü hem savunma hem de hücum olarak oyunun iki yönünü de oynayan bu futbolcular, kendi zekalarını ve oyun zekalarını kullanarak takımlarına çok faydalı oluyorlar'' cevabını verdi.

''Taraftarın verdiği destek bir numara''
Brezilyalı futbolcu, sarı-lacivertli taraftarlar hakkında ise şunları söyledi:

''Fenerbahçe taraftarının kulübe verdiği destek, benim için hiçbir destek ve sevgiyle karşılaştırılamaz. Ben hayatımda görmediğim şeyleri bu taraftardan gördüm. Yaşlısı, genci, kadın erkeğiyle tüm taraftar profili olarak Fenerbahçeliler, takımlarına tutkuyla bağlılar. Bu benim için inanılmaz, inanılmazı yaşıyorum. Özelikle cezalı olduğumuz maçlarda bize destek veren kadın ve çocuklara teşekkür ediyorum. Bana göre Fenerbahçe taraftarının kulübüne verdiği destek bir numara.''

Cristian Baroni, Fenerbahçe'nin içinden geçtiği zorlu süreç hakkında da, ''Aslında bizim için çok sıkıntılı dönem oldu ve olmaya da devam ediyor. Her gün yeni bir haber basında yer alıyor. Hakkımızda tek bir olumlu haber yok, her gün sıkıntı. Futbolcusu, hocası, çalışanı ve taraftarıyla tüm camia bütünleşerek bizleri buralara getirdi. Kulübümüz hala zirveye oynuyor. Bizim için sıkıntılı dönemler oldu ama bu sular da durulacak. Biz bir bütün olduk ve hedefimize kilitlendik ve bunu da başaracağız'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN