Web Sürümüne Geç

"Esas olan kazanarak dönmekti"

Cuma 09.03.2012 23:10

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-0 kazandıkları Ankaragücü maçına ilişkin, ''Esas olan bugün kazanarak İstanbul'a dönmekti'' dedi.

Kocaman, düzenlediği basın toplantısında, ligin sonuna yavaş yavaş yaklaştıklarını ve bu nedenle Ankaragücü maçının kendileri için önemli olduğunu söyledi. Maçı kazanmaktan başka çarelerinin bulunmadığını belirten Kocaman, ''Esas olan, bugün kazanarak İstanbul'a dönmekti, bunu da başardık. Karşımızda 100 yılı aşkın, köklü bir tarihe sahip Ankaragücü vardı. Büyük sıkıntılar içinde olan rakibimizi de sahadaki mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Kocaman'ın sözleşmesinin uzatılması
Kocaman, Ankaragücü maçının artık geride kaldığını ifade ederek, ''Bundan sonra bütün gücümüzle Galatasaray maçını düşünmek en büyük amacımız'' değerlendirmesinde bulundu.

Kocaman, bir gazetecinin ''Sözleşmenizin 3 yıl uzatılacağı açıklandı. Daha önce yönetimle bir görüşmeniz olmuş muydu?'' yönündeki sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Benim bu durumla ilgili iki gündemim var. Biri süreçle ilgili, hep şunu söyledim 'faydamın olmayacağını hissettiğimde, her zaman çekilebileceğim' şeklindeydi. İkincisi, 'ihtiyaç olduğunda her yerde, her zaman göreve hazır olduğum'' şeklindeydi. Bu da bunun sonucu. Yönetim bu yönde irade gösterdi. Benim için de itiraz etmek, düşünmek değil de kabullenmek en doğru olanı.''

Kocaman, sözleşmesi bitecek olan futbolcularla ilgili bir soruyu da ''Hiçbir oyuncuyla ilgili beyanım olmadı. Böyle bir düşüncem olursa, açık yüreklilikle söylerim. Hem Emre hem de bütün oyuncular için geçerli olan, sezon sonunda burada kalmak isteyen oyuncuyla kulübümüz anlaşmak için masaya oturacaktır. Oyuncularımızın da bunu anlayışla karşılayacağını umuyoruz.''

Futbolculardan Volkan Demirel ile Özgür Çek de rakipleri Ankaragücü'nü güzel oyunları nedeniyle tebrik etti. Volkan Demirel, dün bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza etkinliğinde kimseye küfretmediğini, bu yönde çıkan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN