Web Sürümüne Geç

Anahtar paspasın altında

Perşembe 15.03.2012

Ligin kilit maçı için geri sayım sürerken heyecan giderek artıyor. Peki derbinin kilidini hangi anahtar açacak? Alex mi yoksa Elmander mi?

Fenerbahçe-Galatasaray derbisine iki gün kala heyecan doruğa çıktı. Galatasaray 9 puan önde olsa da derbi, ligin kilit maçı özelliğini taşıyor. Peki bu kilidi hangi anahtar açacak? Bu konuda gözler iki isme çevrildi: Fenerbahçe'nin yıldızı Alex ve Galatasaray'ın golcüsü Elmander. Alman medyası bile "Alex ile Elmander'in maçı olacak" diye yazdı.

Ligde 12 golü olan Alex ve 11 gollü Elmander'in kapışmasını kim kazanacak? Ya da sürpriz bir isim mi derbiye damgasını vuracak. Puan farkı 12'ye mi çıkacak, 6'ya mı inecek, yoksa aynı mı kalacak? F.Bahçe, Kadıköy'deki 37 maçlık yenilmezlik serisini 38'e çıkarabilecek mi? Türkiye tüm bu soruların yanıtını cumartesi saat 21:45'te öğrenmiş olacak.

Derbi şampiyonluk yolunda kritik öneme sahip. F.Bahçe farkı 6'ya indirmeyi hesaplıyor. Normal sezonun sonunda puanların ikiye bölünmesiyle farkın 3'e düşeceğini göz önüne alan F.Bahçe, playoff maçlarında da rakibine üstünlük sağlayıp şampiyonluğa ulaşma hedefinde. G.Saray ise cumartesi farkı 12'ye çıkarmak ve play-off'larda rahat olmak istiyor.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN