Web Sürümüne Geç

Medyadan yoğun ilgi

Cuma 16.03.2012 12:02

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yarın yapılacak play-off'lar öncesi sezonun son derbisine medya büyük ilgi gösteriyor.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak dev maç için Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne (TSYD) yoğun biçimde akreditasyon başvurusu yapıldı.

Derbiyi, İslam Çupi Basın Tribünü'nün kapasitesi oranında 10'u yabancı 175 gazeteci ile saha içinde 100'ü aşkın foto muhabirinin takip edeceği, basın tribününe yapılan birçok başvurunun ise kısıtlı kapasite nedeniyle geri çevrildiği açıklandı.

Güvenlik üst düzeyde
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yarın oynanacak derbi maçta toplam 2 bin 467 güvenlik personeli görev yapacak.

Karşılaşma öncesi, sırası ve sonrasında güvenliği sağlamak üzere bin 50 özel güvenlik, bin 417 de polis memuru olmak üzere toplam 2 bin 467 güvenlik personeli bulunacak.

Maç günü saat 10.00'da statta eşgüdüm toplantısı yapılacak, müsabaka için gerekli tedbirler saat 16.00'dan itibaren alınacak ve stat giriş kapıları saat 17.00'den itibaren açılacak.
Ayrıca, stat içinde polis kamerası ve 185 stat kamerası ile tespit çalışması yapılacak.

Galatasaray taraftarı yok
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbide konuk Galatasaraylı taraftarlar Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda takımlarını destekleyemeyecek.

Dört büyük kulübün kendi arasında yaptığı anlaşma gereğince, sarı-kırmızılı taraftarlar stada alınmayacak.

Sezonun ilk yarasındaki derbiyi de Türk Telekom Arena'da Fenerbahçeli taraftarlar izleyememişti.
Çok sayıda Galatasaraylı taraftar, Kadıköy'e 9 puan farkla lider gidecek takımlarını yarın Florya Metin Oktay Tesisleri'nden uğurlamak için organizasyon yapıyor.

Biletler karaborsada
Play-off'lar öncesi sezonun son derbisine ev sahibi Fenerbahçeli taraftarlar çok büyük ilgi gösterdi.

66 ile 305 lira arasında değişen fiyatlarla hafta başında Biletix'ten sadece Fenerbahçe kongre üyeleri, Fenerbahçe Taraftar Kart ve Fenercell üyeleri için satışa sunulan biletler, anında tükendi.

50 bin koltuk kapasiteli Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki maçlar için sezon başında yaklaşık 34 bin kombine kart satan sarı-lacivertli kulüp, derbi satışlarıyla önemli bir gelir elde etti. Stat, yarınki derbide tarihi günlerinden birisini yaşayacak. Maç biletleri ise yüksek fiyattan karaborsaya düştü.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN