Web Sürümüne Geç

Kadıköy karnavalı

Pazar 18.03.2012

F.Bahçeliler dün Kadıköy'de yeri göğü sarı-laciverte boyadı, yeri göğü inletti, 'şov böyle olur' dedirtti

İLGİ ÇOK BÜYÜKTÜ
Şükrü Saracoğlu Stadı dün tarihi günlerinden birisini yaşadı. Derbile büyük ilgi gösteren F.Bahçe taraftarı erken saatlerden itibaren Kadıköy'de toplanırken, stat kapıları açıldıktan sonra da tribünlere girerek maç saatine kadar tezahüratlarla derbiyi beklediler. Tararaftarların maç öncesi tribünlerde hazırladıkları koreografi ve açtıkları dev bayraklar, renkli görüntüler oluşturdu.

KOREOGRAFİ KRİZİ
Ancak taraftarın hazırlıklarını büyük bir gayretle sürdürdüğü koreografi iptal oldu. Gösterinin G.Saray'a hakaret içerdiği ve F.Bahçe yönetimi tarafından son anda engellendiği öne sürüldü. Yerine bir başka koreografi gerçekleştirildi. Ortada bir fenerin tribünün iki tarafını aydınlattığı koreografinin bir yanında F.Bahçe amblemi, diğer tarafında ise Aziz Yıldırım yer aldı.

MARATON'A BİBER GAZI
Derbinin başlamasına kısa bir süre kala Maraton Üst Tribünü'nde kavga çıktı. Küçük bir bölgede yaşanan bu olaya polis biber gazıyla müdahale etti. Biber gazı sonrası taraftar polise tepki gösterdi. Taraftarlar G.Saray ve Fatih Terim'e de ağır küfürler etti.

HOŞ GELDİNİZ ADALET BEKÇİLERİ
Kadıköy'de tribünleri tamamen dolduran sarılacivertli taraftarlar, G.Saray'a göndermede bulundular.
F.Bahçe tribünlerinde "Hoşgeldiniz adalet bekçileri" yazılı pankart açıldı. Şike soruşturması nedeniyle tutuklu olan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım mahkemede "Malatya'ya Doğan gönderen, A.Gücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular" demişti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN