Web Sürümüne Geç

Kendinize bakın!

Pazartesi 20.03.2012

"2006-07; Sami Yen'deki su savaşları. Onlarca kişi yaralandı. Geçen sene; baskette şampiyon olduk, Abdi İpekçi'de büyük olaylar çıktı. Bu yıl; kadın basketbol maçı. Bana ve anneciğime dakikalarca küfür edildi. Bu sene futbol; TT Arena'da kalecimize rakı şişesi atıldı"

F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın derbide Şükrü Saracoğlu'nda çıkan olaylar hakkında söylediği, "Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray taraftarının ulaştığı kültürel spor ahlakının uzağındalar" şeklindeki sözlerine büyük tepki gösterdi. Lig TV'ye telefonla bağlanan Koç, açtı ağzını yumdu gözünü. Aysal'ın "ahlak dersi verecek durumda olmadığını" ima eden Koç, verdiği örneklerle adeta, "Siz önce kendinize bakın" dedi. İşte Koç'un Aysal'ı bombardımana tutan açıklamaları:

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI
"Bizim sahamızdaki maçta Fatih hocaya bir cisim isabet etmiş, aynı şekilde Hasan Şaş'a da olduğu söyleniyor. Bunlar kabul edilemez davranışlardır. Galatasaray teknik kadrosuna geçmiş olsun diyorum, özür diliyorum bu olay için. 2-3 kişinin yaptığı hareket G.Saraylı yöneticilerce tüm stada mal edilebiliyor. Bundan duyduğum rahatsızlıktan dolayı konuşuyorum. Çünkü bıçak kemiğe dayandı. Ünal Aysal Bey'in maçtan sonra taraftarımızla ve yaşanan olayla ilgili söylemelerini kabul etmiyoruz."

TEK LAF BİLE ETMEDİK
"Bunun talihsiz, son derece kısa vadede fırsatçı yaklaşım olduğunu söylemek istiyorum. Galatasaray tarihi onun başkan olduğu günden itibaren başlamadı. Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu 2006-2007 sezonunda Galatasaray'la Ali Sami Yen'de oynadığımız bir maç vardı, bu maça 'su savaşları' denmişti.
O maçta 19 polis yaralandı, biri kör oldu, onlarca taraftar yaralandı. Binlerce şişe su stadın her tarafında organize şekilde sahaya atıldı ve maç defalarca durduruldu. Çok talihsiz bir olaydı." "Bir tane Fenerbahçe yöneticisi o maçtan sonra ileri-geri ya da olumlu-olumsuz bir laf etti mi? Hiçbir laf etmedi, G.Saray camiasına eleştiri getirmedi. Geçen sene basketbolda şampiyon olurken, Abdi İpekçi'de de büyük olaylar yaşandı. Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupasının kaldırmaması için taraftar olayları olmuştu.
Ünal Aysal sahaya inip müdahale etmek isteyince kendi taraftarınca yuhalanmıştı. Biz kupamızı almak için bekledik, salon boşaltıldı ve 1.5 saat sonra kupamızı alabildik." "Yine G.Saray-Fenerbahçe kadın basketbol maçında bu sene Ünal Bey'in de olduğu ortamda, şahsıma ve anneciğime dakikalarca küfür edildi. Sağ olsun Abdurrahim Albayrak Bey müdahale etti ama ona da tepki kondu. Ancak Ünal Bey bunu durdurmak için hiçbir şey yapmadı. Ertesi gün de bir bunlar için şey söylemedi. Bu seneye, futbola dönelim. Galatasaray-Fenerbahçe maçında hiçbir olay olmadığını, bir tükürük bile olmadığını ifade etti. Bizim o standarda gelmemiz konusunda söylemde bulundu."

BUNU HAZMEDEMİYORUM
"O günkü olay günlerce konuşuldu, kalecimiz Volkan'ı sıyıran bırakın tükürüğü bir rakı şişesi sahaya atıldı. Biz ona rağmen maçtan sonra bir şey demedik. İki tane olay daha vardı. Genç arkadaşımız Batuhan'ın kafasına şişe geldi ve arkadaşımız komalık oldu. Yine bir bıçaklanma olayı yaşandı tırnak çakısı diye geçiştirildi. Büyük camialarda toplum psikolojisi ile her zaman taşkınlıklar olabilir. En küçük olayları fırsat bilip, taraftarı ve camiaları birbirine karşı germelerini kabul edemiyor ve hazmedemiyorum."
BAŞKAN SAMİMİ DEĞİL
"Bu kadar olay yaşanmış ve hiçbirinde çıkıp ses çıkarmamışız. Kendileri de kınadıkları olaylar kendi stat ve salonlarında yaşanınca söylemleri ve değerleri doğrultusunda ertesi gün bir şey yapmadıkları ortamda, biz Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın bahsettiği hangi standardın samimi olduğuna inanmalıyız? 3-5 kişinin yaptıklarının bütün taraftarla bağlamak kısa vadede fırsatçı bir düşüncedir.
Futbola katkı sağlamaz ve çok büyük fırsatçılıktır. Sayın başkanın söylemlerini samimi bulmuyorum."

NİYE İKİDE BİR AZİZ YILDIRIM!
Ali Koç, G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la ilgili beyanatlarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirirken, şu açıklamayı yaptı: "Sayın Ünal Aysal'ın, başkanımız Aziz Yıldırım'ın tutukluluk durumuyla ilgili de her imkan bulduğu anda konuyu gündeme getirmesini anlamıyorum. Camiamızın içi kan ağlarken, bu kadar uzun tutukluluk süreçlerinden dolayı, ki bize göre haksız bir süreçten dolayı insanların içi kan ağlarken, 'Maça gitmeyeceğim çünkü Aziz Yıldırım tutuklu olduğu için doğru olmaz' ifadelerini birkaç defa söylenmesini ayıplıyor ve yakışıksız bulduğumu söylemek istiyorum."

DİMDİK AYAKTAYIZ
Ali Koç, Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının hâlâ çok yüksek olduğunu belirterek, "Dimdik ayaktayız.
Kaybedilen bir şey yok, kazanılacak ise çok şey var. Teknik kadro, futbol takımı ve en önemlisi taraftarımıza güveniyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza da söz veriyoruz. Bunun böyle olacağına inanıyorum" diye konuştu.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN