"Problem yok!"

"Problem yok!"
Salı 27.03.2012 00:00

Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül, teknik direktör Aykut Kocaman ile tartıştığı iddialarının doğru olmadığını bildirdi.

Gökhan Gönül'ün Radyo Fenerbahçe'ye yaptığı açıklama, Fenerbahçe'nin internet sitesinde de yayımlandı. Açıklamasında, Samsunspor ve Bursaspor maçlarında teknik direktör tercihi nedeniyle kadroya alınmadığını belirten Gönül, Aykut Kocaman ile aralarında problem olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Gönül, şöyle devam etti:

"Ben her zaman söylüyorum: Performansımı eleştirsinler; iyileri kötüleri değerlendiririm. Ancak artık özel hayatımıza da girmeye, bize zarar vermeye başladılar. 30 kişilik bir takımız. Bir gün ben, başka gün başkası görev yapar. Artık dayanılmaz noktaya geldiler. Baştan sona yalan dolan kelimeler kullanıyorlar. Son birkaç gündür iddialar ortaya atılıyor. Ancak gerek kendi sitemde, gerekse fenerbahce.org'da belirtildi; Aykut Hoca ile en ufak bir tartışmam söz konusu değildir. Zaten de olamaz. Hocam da bu konuda, 'teknik sebepler' dedi ve noktayı koydu."

"Bizi içerden yıkmaya çalışıyorlar"

Fenerbahçe'ye zarar vermek için masa başında haberler yapıldığını öne süren Gökhan Gönül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben Fenerbahçe formasını üzerime giymeye başladığım süre boyunca hiç pişman olmadım, olmayacağım da. Bugün kardeşim Orhan oynar, yarın ben oynarım. 30 kişilik bir kadrodan söz ediyoruz. Fenerbahçe forması kimsenin tapulu malı değildir. Fenerbahçe'de oynadıkça, ona layık olmaya çalışan bir futbolcu olmak için uğraştım. 3 Temmuz'dan beri konuşuyorlar; oradan yıkamadılar, şimdi bizi içeriden yıkmaya çalışıyorlar. 'Cevap vermeyelim' diyoruz, ama artık kendilerine yakışmayan şeyler yapıyorlar. Tümünü kastetmiyorum, içlerinde çok saygı duyduğumuz, yorumlarına saygı gösterdiğimiz isimler var, ama bazı ne yazdığını bilmeyen gazeteciler de var. Bunları soyutlamamız gerekiyor. Bunları konuştukça 'Bizi hedef gösteriyorsunuz' diyorlar. Ancak onlar 35 milyon Fenerbahçe taraftarını niye bizim üzerimize çekiyorlar?"

Futbolun bir savaş gibi değil, bir spor ve eğlence gibi takip edilmesi gerektiğini belirten Gökhan Gönül, "Spor, adı üstünde spor, bir savaş değil. Bazıları başarınızı hazmedemeyecek, elinizden almaya çalışacak. Onlar sadece kendi düşünceleriyle kalacaklar. Tüm başarılarımızın anamızın ak sütü gibi helal olduğunu düşünüyorum" dedi.

"Puan kaybına tahammülümüz yok"

Gökhan Gönül, sarı-lacivertli ekibin puan kaybına tahammülü kalmadığını kaydederek, "Önümüzde Trabzonspor maçı var. Her zaman Fenerbahçe sahaya 3 puan için çıkar. 3 puan için elimizden geleni yapacağız. Kimin oynayıp kimin oynamadığı önemli değil. Bizim alacağımız şampiyonluk bazılarına yara olacak, bazılarını hançerleyecek. Hak ettiğimiz şampiyonluğun ne kadar hakkımız olduğunu göstermek için yeniden şampiyon olmamız gerekiyor. Play-off'lara en az kayıpla gitmemiz, Trabzon maçını kazanmamız gerekiyor. İnşallah kazanırız" diye konuştu.

"Oklar Fenerbahçe'nin üzerinde"

Futbolda şike iddialarına yönelik süren dava konusunda da açıklamalar yapan Gökhan Gönül, sözlerini şöyle tamamladı:

"Orada sadece Fenerbahçe yargılanmıyor. Yöneticilerimizin yargılanması bizim suçlu olduğumuz anlamına gelmiyor. Haklarında iddia olduğu halde orada olmayanlar var. Fenerbahçe'nin seveni kadar sevmeyeni de olduğu için tüm oklar Fenerbahçe'nin üzerinde. 17 maç; 16 galibiyet, 1 beraberlik. Türkiye'de bir tarih yazmış bir takım. Tabii ki bunu kıskananlar olacak."

"Eskişehirspor maçından önce gece 2'ye, 3'e kadar tahliyeleri bekledik. Herkes 3 Temmuz'u bahane ettiğimizi düşünüyor. Ama gerçekten de öyle, etkileniyoruz. Sonuçta 5 yıldır yüzünü tanıdığım, karakterini bildiğim insanlar suçsuz oldukları halde içerideler. Biz otel odasında iki gün kaldığımız zaman sıkılıyoruz, onlarsa aylardır içerideler. Onlar için çok zor bir durum. En azından tutuksuz yargılanmalarını istiyoruz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN