Yine tahliye çıkmadı

Yine tahliye çıkmadı
Cuma 30.03.2012 21:51

Tutuklu yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu ve Fenerbahçe Muhasebe Müdürü Tamer Yelkovan tahliye edilmedi!

"Futbolda Şike" davasının tutuklu sanıklarından Abdullah Eker, Abdullah Karakuz, Selim Kımıl, Talat Emre Koçak, Abdullah Başak ve Hakan Karaahmet'in tahliyelerine, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu diğer tutuklu sanıkların ise bu hallerinin devamına karar verildi.

Aziz Yıldırım'ın tahliye talebinin reddedilmesine "Kuvvetli suç şüphesi", "sanık beyanları" ve delillerin toplanmaması, suça ilişkin tanıkların dinlenmemesi ve mevcut delil durumu gerekçe gösterildi.

Mahkeme, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Futbolda şike iddialarına ilişkin aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanığın yargılanmasına devam edildi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 12. duruşması tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesi yönünde görüş bildirdi.

6 İSME TAHLİYE
Mahkeme heyeti, Abdullah Eker, Selim Kımıl, Abdullah Karakuz, Hakan Karaahmet, Talat Emre Koçak ve Abdullah Başak'ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti Aziz Yıldırım'ın da aralarında yer aldığı 10 sanığın ise tutukluluğunun devamına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Bucaspor ve Altay'ın müdahillik talebi kabul edildi. Erman Toroğlu ve Trabzon'da ikamet eden bir savcının oğlunun ise müdahillik talebi reddedildi.

KARAR SONRASI ADLİYE ÖNÜN KARIŞTI
Kararın açıklanmasının ardından adliye önünde bekleyen taraftar grupları polise saldırdı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Çağlayan'da polisle taraftarlar arasında kovalamaca yaşandı. Çeşitli yerlerine taş isabet eden bazı polisler yaralandı. Yaşanan olaylarda taraftarlardan da yaralananlar oldu. Taraftarların ara sokaklara kaçmasıyla olaylar yatıştı.

Usta Penaltıcı
Orta kafa gol


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN