Web Sürümüne Geç

Tahliye yok

Tahliye yok
Cumartesi 31.03.2012

İşte ret gerekçesi: Mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesi, tanıkların dinlenmemiş olması, delillerin tam toplanmamış olması ve delilleri karartma ihtimalinin bulunması

Şike davasında mahkeme dün tutuklu sanıklar Abdullah Başak, Talat Emre Koçak, Selim Kımıl, Abdullah Eker, Hakan Karaahmet ve Abdullah Karakuz'un üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti ve tutuklu kaldıkları süreyi gözönüne alarak tahliyesine karar verdi. Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in de aralarında bulunduğu 10 tutuklu sanığın ise tahliye talepleri reddedildi. Mahkeme, ret gerekçelerini ise 'sanıkların üzerlerine atılı suçun alt ve üst sınırları, mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesi, tanıkların henüz dinlenmemiş olması, delillerin tam toplanmamış olması ve delilleri karart-ma ihtimalinin bulunması' olarak sıraladı.

30 Nisan, 3 ve 4 Mayıs'ta duruşma
Mahkeme heyeti ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, eski TFF Başkanı Mahmut Özgener, Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TFF eski yöneticileri Levent Kızıl, Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı, futbolcu Can Arat ve Cihan Haspolatlı'nın da aralarında bulunduğu 21 kişinin bir sonraki duruşmada tanık olarak dinlenmesini karara bağladı. Duruşmayı 30 Nisan tarihine erteleyen mahkeme heyeti, duruşmanın 30 Nisan ile 3 ve 4 Mayıs 2012 tarihlerinde sürdürülmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

Kocaman&Dilmen yalnız bırakmadı
Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de yer aldı. Adliye kapısında görüntülenen Kocaman ile Dilmen'in yanı sıra sarı-lacivertli kulübün idari menajeri Hasan Çetinkaya da duruşmayı izledi.

TFF, Buca ve Altay müdahil
Mahkeme davaya müdahillik talebinde bulunan TFF, Bucaspor ve Altay'ın bu talebini suçtan doğrudan zarar gördükleri gerekçesiyle kabul etti. Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu ile Trabzonspor taraftarı Cumhuriyet Savcısı'nın müdahillik taleplerini ise suçtan doğrudan zarar görmedikleri gerekçesiyle reddetti. Mahkeme, iddianamede beyanları yer alan 'Taraftar' kod isimli gizli tanığın, mahkeme tarafından 3 Mayıs tarihinde görülecek celsede dinlenmesine hükmetti.MAHKEMEDEN NOTLAR

Ekşioğlu'nun kızı: Baba seni seviyorum
F.
Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu'nun savunması sırasında duygusal anlar yaşandı. Ekşioğlu'nun kızı Tuana Ekşioğlu'nun savunmanın tamamlandığı sırada "Baba seni çok seviyorum" diye seslenmesi üzerine, duruşmadaki bazı sanık ve sanık yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

8 polis yaralandı
Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın serbest bırakmamasından sonra Çağlayan'da olaylar çıktı. Bir grup taraftar çevik kuvvetin üzerlerine şişe, meşale, patlayıcı madde ve taş attı. Olaylarda aralarında İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz Avcı'nın da bulunduğu 8 polis yaralandı.

Olgun Peker tahliye istemedi
Bir numaralı sanık Olgun Peker, "Şikeyle bir alakam yok. 2001'de 'Örgüt Üyesi' dediler beraat ettim. Kelebek Operasyonu'nda adım geçti sanık değilim" diye konuştu. Cezaevinde yazdığı kitabın önsözünü okuyan Peker, "Tahliye istemiyorum. Ben tahliye yönünde karar vermezdim" dedi.

Geniş önlemler
Duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Salona önceki duruşmalarda olduğu gibi sadece ana bloktan giriş sağlandı.

SAVAŞ ÇORLU- EMRE BOL- RAŞİT ATEŞ


Usta Penaltıcı
Orta kafa gol


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN