Ünal Aysal hayal görmesin

Ünal Aysal hayal görmesin
Perşembe 03.05.2012

En büyük yarayı ezeli rakibimiz G.Saray’dan aldık. Aysal’ın sözleri bizleri derinden yaralamıştır.‘Fener şampiyon olsa bile Şampiyonlar Ligi’ne biz gideceğiz’ diyen Ünal Aysal hayal görmüştür

Fenerbahçe yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı kararlar, Aziz Yıldırım'ın yeniden adaylığı ve CAS davası ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Başkan vekili Nihat Özdemir'in özellikle G.Saray ve başkanı Ünal Aysal hakkındaki sözleri yeni bir tartışmaya neden olacak gibi.

İşte Özdemir'in açıklamaları:
Hepinizin bildiği gibi Türk futbolu olağanüstü bir dönemden geçmektedir. Herkes birbirini suçladı. En acısı okullarda küçücük çocuklar birbirlerine 'sen şikecisin', 'şikeci takım' demeye başladı. Gelecek nesiller için nefretin tohumları atılmaya başlandı. Şimdi nasıl toparlayacağımızı bilmiyoruz.

BÜTÜN BUNLARA DEĞDİ Mİ?
Bunca yaşananlara, yaşatılanlara, düşmanlıklara, nefrete, ülkemizi küçük düşürecek hamlelere gerek var mıydı. Tüm bulara değdi mi? Temiz futbol için hepimiz ne gerekiyorsa yapmaya, üzerimize düşen katkıyı yapmaya hazırız. Şimdi 3 Temmuz'dan bu yana yaşadıklarımızı hep beraber hatırlayalım. 6 Temmuz'da İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bir web sitesinden açıklama yaparak 19 maçta şike yapıldığının delillendirildiğini açıkladı. Fenerbahçe odaklı olarak dosyanın gizliliği ihlal edildi. Haftalarca yayın yasağı getirilmedi. Getirildiğinde de iş işten geçmişti. Savcılık zorlamayla çete suçu yaratarak dosyayı özel savcıya getirdi. Hiçbir savunma almadan, bir rapor yazarak, bir kanaat oluşturmuştur.
Dönemin TFF yönetimi de bu eksik rapor üzerinden medyayı ve kamuoyunu yönlendirmiştir. Bu eksik rapor üzerinden UEFA'ya sadece Fenerbahçe odaklı bir bilgilendirme yapılmıştır. Bize göre ülke futbolunun uluslararı ortamda zarar görmesine, hukuk cinayeti işleyenler neden olmuştur.
Kritik sorular yanıtsız kaldı. Deliler toplanırken neden suçüstü yapılmadı. Operasyon neden ligler tescil edildikten sonra yapıldı. Toplumu ilgilendiren hassas konuda neden yayın yasağı getirilmedi.
Emenike'nin para sayma görüntüleri nerede. Fenerbahçe'nin çete ile örgüt ile ne alakası olabilir. Bu sorular medyada yeterince irdelenmedi. Tatmin edici yanıtlar verilmedi. Bu aşamada biz ne yaptık. Onca haksızlık ve hukuksuzluğa rağmen Türk adaletine güvendik. Zaman zaman yapılan saldırılara toplu bir basın açıklaması yaptık. Az öz açıklama yaptık. En önemlisi, bizler hiçbir resmi açıklamamızda, başkalarına hiçbir zaman saldırmadık, hedef göstermedik. Hukuktan adaletten bahsettik. Ortamı germedik. Germeye çalışanlara engel olmaya çalıştık. Bizler temiziz ve suçsuzluğumuza da inanıyoruz.
Basına yansıyan bilgilere göre, Etik Kurulu'nun raporu, bizim ilk günde savunduğumuz olayları teyit ediyor. Şike suçu oyuncular tarafından yerine getirilmediyse saha dışında da yoktur. Tabii bunu ilgili kurumlar verecektir. Biz yine verilecek kararı bekliyoruz.

58. MADDE KONUSU
58. madde konusunda da ilk günden bu yana tavrımız aynıdır. Biz suçsuz olduğumuzu söyledik ve değiştirilmemesi gerektiğini söyledik. Fenerbahçe hesaplarının hepsinin hukuka uygun olduğu ortaya çıkmıştır. Fenerbahçe tertemizdir ve hiçbir gayri ahlaki unvanla yan yana konulamaz. Şimdi sıra sevgili başkan ve yönetici arkadaşlarımızın özgürlüklerine gelmiştir. Kişiye özel yasalardan kimler yararlanmıştır? Peşinen suçlu ilan edilirken şu anda futbol hayatılarına devam edenlere tanınan haklar neden başkanımıza ve yöneticilerimize tanınmamaktadır.

YİNE AVRUPA'YA ÇIKACAĞIZ
Fenerbahçe'nin menfaati Türkiye Cumhuriyeti menfaatlerinden asla ayrılamaz. TFF - UEFA ilişkileri, bizim UEFA ile olan ilişkilerimiz, bizim TFF ile olan ilişkilerimiz... Bunların hepsinin iyiye doğru gitmesinin istenmesinden dolayı CAS'taki dava geri çekilmiştir. UEFA'ya 'Önümüzdeki sezon Avrupa'ya çıkmayacağız' diye bir taahhüt vermedik. 2020 için şu an Türkiye tek adaydır ve umuyorum ki Avrupa Şampiyonası Türkiye'de yapılacaktır.

AYSAL'IN TALİHSİZ AÇIKLAMASI
Fenerbahçe'nin aldığı en büyük yaraların başında ezeli rakibimiz ebedi dostumuz Galatasaray'dan gelmektedir. Ünal Aysal'ın talihsiz bir açıklaması olmuştur. Geçen sene bu olay Trabzonspor ile ilgili olarak oynandı. Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi TFF'nin aldığı talihsiz bir karar neticesinde olmuştur. Bugün herkes biliyor ki Fenerbahçe'nin hakkı yendi. Ünal Aysal'ın açıklaması bizi derinden yaralamıştır. Ama kendisi play-off maçlarının da Fenerbahçe'siz oynanacağını zannediyordu. "Bu hayalleri görmekten vazgeçin"in altını çizdik. Bugün Allah'a şükürler olsun ki onlarla beraber oynuyoruz. O, kendi camiasına yaptığı hataların giderilmesi için açıklamalar yapıyor. Şimdi TFF'nin aldığı son kararların ardından yine malum çevreler ve basındaki uzantılarının yaygara yapmaya başladıklarını görüyoruz. Kimse kusura bakmasın tane tane söyleyeceğim:

BUNLAR:
* F.Bahçe ile spor sahalarında başa çıkamayacaklarını anlayanların beyhude çırpınışlarıdır.
* Savunma hakkına, masumiyet karinesine zerre kadar saygısı olmayanların son hezeyanlarıdır.
* Her gün kupa isteyerek kupa alabileceklerini sananların rüyalarıdır.
* Adalet bekçiliği yapmaya çalışanların hukuka, adalete zerre kadar saygı göstermediklerinin net işaretidir.

3 RAKiBiN TOPLAMI KADARIZ
Basın toplantısında bazı kişilerin "F.Bahçemiz" sözleriyle başlayan sorular sorması da yadırgandı. Ali Koç ile Ali Yıldırım da F.Bahçe'nin haksızlığa uğradığını söyledi. Başkan vekili Nihat Özdemir'in sözlerinden bazı satır başları ise şöyle:
* Fenerbahçe Spor Kulübü, yaşanan tüm olumsuzluklara ve üzerine atılmaya çalışılan lekelere karşın piyasa değeri olarak neredeyse 3 büyük rakibin toplamı kadar bir değere sahiptir.
* Trabzonspor maalesef bu sürecin başından beri bizim gösterdiğimiz hassasiyeti hiçbir zaman göstermedi ve bugün yaşanan sıkıntılı durumun baş mimarı oldu.
* Mehmet Ali Aydınlar iddianame bile ortaya çıkmadan idam sehpasını kurmuştur. Sayın Demirören göreve geldikten sonra herkesin savunmasını almıştır. İki federasyonun farkı budur.
* Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesinde Trabzon'dan Sivas'a "balık" gönderiliyormuş. Trabzon neresi, Sivas neresi? Bu balık olayı da incelenmelidir.
* Trabzonspor, Karadeniz Oyunları için verilen 6 milyon TL'den 5 milyon TL almış mıdır?
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN