Size yalvarırım

Size yalvarırım
Cuma 04.05.2012

Hakimden tahliyesini talep eden sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı, "Hiçbir futbolcu ile şike görüşmesi yapmadım. Çok acı çekiyorum. İster tüm malvarlığıma tedbir koyun, ister yurtdışı yasağı koyun, ister elektronik kelepçe takın. Ülkeden kaçacak halim yok. Yalvarıyorum" dedi

Futbolda şike iddiaları üzerine açılan davanın 14. duruşması dün yapıldı. Çağlayan'daki özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 10 tutuklu sanığın yanı sıra Şekip Mosturoğlu, Ömer Ülkü, Serkan Acar, Abdullah Başak, Cemil Turan ile birlikte birçok tutuksuz sanık daha katıldı. Adliyeye gelen yöneticiler arasında Fenerbahçeli yöneticiler Ünal Uzun, Nihat Özdağı, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Ali Koç ve Nihat Özdemir yer aldı.

Suç duyurusunda bulunduk

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ilk olarak tanık TFF'de hukuk müşaviri olarak çalışan tanık avukat Ergin Akçay kürsüye çağırdı. Menajerlik sınavına ilişkin bildiklerini anlatan Akçay, "20 sorudan 15 soru bize FIFA'dan geldi. Faks yoluyla gelen 15 soruyu avukat arkadaşım Levent Polat tercümeye gönderdi. 15 soru tercümeden geldikten sonra biz de kalan 5 soruyu hazırladık" dedi.

Yanlış cevaplar benziyor

Akçay, sınavdan sonra FIFA'dan gelen 15 sorudan 12'sine doğru, 3'üne ise yanlış cevap veren çok sayıda kişinin olması ve yanlış cevapların birbirine çok benzer olması nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Peker: Soruşturma açılmadı

Ek savunmasına, ''Belgelerle suç duyurusunda bulunacağım, lütfen dikkate alın'' diyerek başlayan tutuklu sanık Olgun Peker, hakkındaki 41 suçlamayı saydıktan sonra, "41 kere maşallah" ifadesini kullandı. Peker, söz konusu suçlamaların 25'inin Giresun'da olduğunu ancak hiç kimsenin soruşturma açmadığını savunarak, "Ben tahliye istemedim çünkü öyle bir Olgun Peker profili yaratıldı ki yerinizde olsam, ben de tahliye etmezdim" dedi.

Annemin yanında olayım

Duruşmada söz alan Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, "Kimseyle şike görüşmesi yapmadım. Çok acı çekiyorum. Manevi bir tahribata uğramaktan endişe ediyorum. İster tüm malvarlığıma tedbir koyun, ister yurtdışı yasağı koyun, ister elektronik kelepçe takın. Tahliyemi talep ediyorum. Kaçacak halim yok. Yalvarıyorum" dedi. Tutuklu sanıklardan Fenerbahçe'nin muhasebecisi Tamer Yelkovan da tahliyesini talep ederken, "Anneler Günü'nde annemin yanında olmak istiyorum" diye konuştu.

Etiketler İlhan Ekşioğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN