Taraftarlar ortalığı birbirine kattı!

Taraftarlar ortalığı birbirine kattı!
Cuma 04.05.2012 22:24

Adliye çevresindeki bir grup taraftar Yıldırım'ın tahliye edilmemesini bahane ederek ortalığı birbirine kattı. Grup, polisin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

Kararın ardından İstanbul Adalet Sarayı'nın çevresi karıştı. Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'na tahliye çıkmayınca sarı-lacivertli taraftarlar polis ve basın mensuplarına saldırdı. Polis taraftarları uzaklaştırmaya çalışırken arbede yaşandı.

Tepki veren taraftarlar kameralara saldırdı. Yakılan meşaleler taraftarlar tarafından etrafa saçıldı. Polis, emniyet kordonu oluşturdu ve bir köşeye taraftarları sıkıştırdı. Ardından da bazı taraftarlar gözaltına alındı.28 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik davanın 15. duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için tahliye kararı bekleyen Sarı-lacivertliler, Çağlayan Adliyesi önünde taşkınlık çıkardı. Olaylara müdahale eden çevik kuvvet polisi, 4'ü 18 yaşından küçük olmak üzere 28 kişiyi gözaltına aldı. Çıkan olaylarda 4 polis ve 1 gazeteci, atılan taşlardan yaralandı.

Akşam saatlerinde davanın görüldüğü Çağlayan Adliyesi önünde toplanan Fenerbahçeli taraftarlar, Başkan Aziz Yıldırım ve camianın diğer tutuklu sanıklarına destek için tezahüratlarda bulundu. Beklenen tahliye kararı çıkmayınca Çağlayan'da olaylar çıkaran Fenerbahçe taraftara polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polise ve adliye binasına bira şişeleri ve taş atan taraftarlardan 4'ü çocuk olmak üzere 28 kişi gözaltına alındı.

4 POLİS 1 MUHABİR YARALANDI
Çıkan arbede başına taş isabet eden bir televizyon muhabiri ile 4 polis yaralandı. Polis, ikazlara rağmen dağılmayan taraftarı Çağlayan ve çevresindeki ara sokaklarda kovalarken, ortalık savaş alanına döndü. Grup uzun süre adliye çevresinde dolaştıktan sonra dağıldı. Gözaltına alınan şüpheliler, çevik kuvvet ekiplerine ait otobüslere bindirilerek emniyete götürüldü.

Bu arada Yaralanan polisler ile başından yaralanan bir gazeteci, adliye önünde hazır bekletilen ambulansta tedavi edildi. Olaylarda çevrede büyük çaplı maddi hasar oluştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN