Bombardıman

Bombardıman
Salı 08.05.2012

"F.Bahçe'ye karşı bu linç kampanyasını yürütenler unutmamalıdır ki, sabrımızın da bir sınırı vardır. Bu adaletsizlik sürerse F.Bahçe'yi 'yarıştan alıkoymak' da dahil birçok karar alabiliriz"

PFDK kararlarına tepki veren Aziz Yıldırım, ligden çekilebileceklerini ima ederek sert ifadeler kullandı: Türk futbolunun içerisinde bulunduğu kaygı verici durum kamuoyunun malumudur. Gelinen bu noktanın yegane sorumluları, cesaret ve kararlılığın ötesinde "dışarıda olmalarına rağmen bizlerden daha tutuklu ve daha esaret altında olan futbol yöneticileridir. Sürecin başından beri işaret ettiğim ve sıklıkla gündeme getirdiğim "F.Bahçe Operasyonu" nihayet sona yaklaşmıştır.

F.Bahçe'nin kazandığı günün, gece yarısı karanlıklarına sıkıştırılan planlı kararlar, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Hukukun gücü yerine gücün hukukunu uygulamaya kalkanlar sipariş kararlarla 58. maddeyi değiştirmiş, başından beri haykırdığımız üzere "kulüple başkan ve yöneticilerini", "kulüple taraftarını" ayırarak "böl ve yönet" prensibini hayata geçirme hedeflerini açıkça gözler önüne sermişlerdir.

Kamuoyu bilmelidir ki; F.Bahçe taraftarına ve F.Bahçe çoğunluğuna hoş görünmek adı altında kulübü mesnetsiz bir şekilde yöneticilerinden ayırmaya kalkışanlar, birkaç yöneticimizi günah keçisi ilan edip, olmayan suçlardan cezalandırma yolunu seçenler, F.Bahçe başkanını susturmak için Aziz Yıldırım'a sus payı verebileceğini düşünenler ve bütün bunların yanında "haklı-haksız" ayrımı yapmadan tüm kulüplerimizi ceza kurullarına sevk ederek F.Bahçe ile diğer kulüpleri düşman etmeye, futbolu yangın yerine çevirmeye kalkışanlar tarafımızdan gereken cevabı en sert şekilde alacaklardır.

F.Bahçe ve tüm spor kamuoyu bilmelidir ki; adı geçen tüm yöneticiler kendileri istedikleri sürece yeni dönemde de F.Bahçe'de görev alacaklardır.
Ancak kulüplerin temiz olduğuna karar verip, bu kulübün başkan ve yöneticilerini suçlamaya kalkmak, planlı bir operasyon ötesinde açık bir "hukuk cinayetidir". Bağımsız mahkemelere gelen ve F.Bahçe'nin tertemiz olduğunu gösteren raporları hiçe sayarak kararlarına gerekçe dahi gösteremeyenler, F.Bahçe'yi kayırma rolünü üstlenme gibi bir hadsizliğe kalkışamazlar. Aynı şekilde gerekli görülmediği için şahsi hesapları inceleme altına dahi alınmayan ve tüm tasarrufları belgelere dayanan yöneticilerimizi suçlayarak dolaylı olarak F.Bahçe'nin zan altında bırakmak kimsenin uhdesine terk edilemez.

Spor ailesinden olmadığı için yargılayamadıkları, hatta ifadelerini dahi alamadıkları spor ailesi dışındaki 3. kişilerin eylem ve tasarruflarını, kulübümüze ve yöneticilerimize izafe edenler, bu keyfi kararların sorumluluklarını da bilmelidirler. "Şike ve Teşvik" suçunun unsurları olarak talimat ve yasaların aradığı ve "suç işlemeye elverişli" şahıslar olarak tanımladığı kişilerin eylemlerine bizzat tesadüf edilmeden, yani "suç ve eylem sübuta ermeden", "teşebbüs" eyyamıyla karara bağlayanlar bu dosyanın gerçek sanıklarıdır. Unutulmamalıdır ki; "şüphe" adı altında ceza kurullarına sevk edilen yöneticilerimizin cezalandırılması için, bu "şüphe"yi hangi delil ve inandırıcı kanıtlarla karar niteliğine taşındığını ispat edemeyenler birtakım oluşumların medyadaki tetikçilerine şirin gözükmek içn karara bağlayanlar, yargı önünde bizler kadar eşittir ve öyle de olacaktır.

F.Bahçe çınarının bir yaprağı bile, yaratılan futbol sonbaharında süpürülüp savrulmayacaktır. F.Bahçe'nin her yerde her branşta ve özellikle göz diktikleri F.Bahçe'nin şampiyonluğunu engellemek için sahaya yansıtılan tüm çirkinlikler ve kirli oyunlar dün itibariyle artık tüm kamuoyunun malumu olmuştur. F.Bahçe taraftarına reva görülen uygulamalar "vatan hainlerine" bile gösterilmeyen sertliktedir. Ufukta görülen, F.Bahçe'nin tutuklu olmayan yönetici ve hukukçularının aynı oyun ve tehditlerle karşı karşıya olduklarıdır. Ama bilinmelidir ki; F.Bahçe bir bütün olarak "her şeyin farkındadır" ve "her zamankinden daha güçlüdür." Ancak F.Bahçe'ye ve F.Bahçeliye karşı yürütülen bu linç kampanyasını yürütenler unutmamalıdır ki, sabrımızın da bir sınırı vardır. Ve tüm spor kamuoyu bilmelidir ki; F.Bahçe yönetimi bu adil olmayan düzende ve aynı uygulamaların devamı halinde F.Bahçe "Yarışmaktan alıkoymak" kararı da dahil olmak üzere bir takım yaptırım ve kararları kongre sonrası genel kuruluna götürmekten kaçınmayacak olgunluk ve kararlılıktadır."

Etiketler PFDK, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN