Şampiyonluk servet kazandıracak

Şampiyonluk servet kazandıracak
Cuma 11.05.2012 14:10

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun son maçında Galatasaray'ı yenerek şampiyonluğu elde etmesi, sarı-lacivertli kulübe önemli bir maddi gelir kazandıracak.

Sarı-lacivertli ekipte ''Futbolda şike'' davası sürecinin yaşandığı 2011-2012 sezonunda yaşanılan sıkıntıların ardından elde edilecek şampiyonluğun anlamı oldukça büyükken, ligi zirvede tamamlamanın kulübe ekonomik anlamda da önemli bir getirisi olacak. Futbol takımının başarısı kulübün kasasına yaklaşık 100 milyon liranın üzerinde bir getiri sağlayacak. Spor Toto Süper Lig'e katılımdan dolayı 11 milyon lira alan Fenerbahçe, şampiyon olması durumunda federasyondan 15 milyon lira şampiyonluk primi kazanacak.

Bu sezon ortaya koyduğu performansla aldığı galibiyet ve beraberliklerden toplam 23 milyon 200 bin lirayı kasasına koyacak sarı-lacivertli ekip, önceki şampiyonluklarından dolayı da federasyondan 18 milyon lira koyacak. Fenerbahçe'nin 2011-2012 futbol sezonunda Spor Toto Süper Lig'e katılımı ve elde edeceği şampiyonlukla kasasına koyacağı rakam 67 milyon lirayı aşıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkı elde edecek sarı-lacivertliler, bu kulvara doğrudan katılım parası ve grupta oynayacağı 6 maçla, performans primleri hariç 20 milyon lirayı aşan bir geliri garantileyecek. Elde edilecek şampiyonluğu gelecek sezon için kombine bilet satışlarına yansıtması beklenen sarı-lacivertli ekibin, Fenerium ürünlerinin satışındaki muhtemel artışla 100 milyon liranın üzerinde bir gelire sahip olması bekleniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN