Kadıköy yandı

Kadıköy yandı
Pazar 13.05.2012

Derbi öncesi başlayan gerilim maç sonrası iyice tırmandı. Kadıköy savaş alanına dönerken, polis havaya ateş etti!

Türk futbol tarihinin en önemli derbisi izleyenlerin yüreğini burkan olaylara sahne oldu... Çevik kuvvet ile sarı-lacivertli taraftarlar arasında maç öncesi başlayan gerginlik, G.Saray'ın şampiyonluğu sonrası iyice arttı, Kadıköy bir anda karıştı. Sarıkırmızılıların şampiyonluk sevincinin ilk dakikaları sakin geçse de sonrasında Kadıköy savaş alanına döndü. Çok sayıda taraftarın sahaya girdiği gerilim sırasında güvenlik güçlerine koltuk, pet şişe ve meşale atıldı. Çıkış tüneline yönelen çevik kuvvete yönelik tepki bu sırada da sürdü. Stat içindeki gerilim dışarıya da yansıdı. İki polis otosu ters çevrilip, tahrip edildi. Olaylar sırasında zor durumda kalan polis, havaya ateş etti. Bu arada olaylar en büyük zararı F.Bahçe'ye verecek. Sarı-lacivertli kulüp, son derece ağır bir fatura ile karşı karşıya kalacak.

ÇOCUKLARA UÇAN TEKME BİBER GAZI EZİYETİ
Derbi sonrası yaşanan olaylarda bazı çevik kuvvet polisleri de yaralandı. Müdahale sonrası ara sokaklara kaçan taraftarların taşkınlığı sürdürmesi üzerine polis yeniden harekete geçti. Polisin kullandığı biber gazından çoçukların da etkilenmesi üzerine ebeveynleri güvenlik güçlerine tepki gösterdi.

ŞENOL GÜNEŞ UYARMIŞTI
G.Saray-Trabzon maçı sonrası bordo- mavili ekibin teknik direktörü Şenol Güneş'in dikkat çektiği kötü olaylar dün gece Kadıköy'de yaşandı... Gerilimin tehlikeli boyutlara ulaştığını belirten Güneş, "Güneydoğu'dan daha gergin bir durum var.
Futbolun birleştirici unsurlarını maalesef ayrıştırıcı bir duruma getirdik" demişti.

'YOK ARTIK' DEDİRTEN ÇOCUKLARA UÇAN TEKME
Tarihi derbi için metrobüsle Kadıköy'e giden F.Bahçeliler ile G.Saraylılar arasında çeşitli noktalarda kavga çıktı. Zincirlikuyu durağında G.Saraylı bir taraftar önünde F.Bahçeli bir taraftarın göründüğü metrobüs'e uçan tekme atarken, Okmeydanı'nda cereyan eden kavgayı da polis ekipleri sonlandırdı.

ALKIŞLARLA TESELLi
Futbol tarihimizin en kritik kapışmasını tribünden izleme şansı yakalalayan 55 bin F.Bahçeli, Kadıköy'de tarifi imkansız bir heyecan yaşadı... Kan basıncının tavan yaptığı 90 dakikanın biletlerini 2 gün önce tüketen sarı-lacivertliler, maç boyunca yerinde duramadı. Tutuklu başkanı Aziz Yıldırım'ı unutmayan ve koreografi'de Yıldırım'ı resmeden F.Bahçeliler, "Zafer inananlarındır" sözüne de yer verdi. Çevredekilerin de tezahüratları ile Kadıköy'de tam bir karnaval yaşanırken, stat çevresinde trafik kilitlendi. Golsüz biten maçın ardından G.Saray'ın şampiyon olması üzerine ise Kadıköy buz kesse de F.Bahçe taraftarı büyüklüğünü gösterdi, çok zor şartlarda mücadele eden takımını ayakta alkışladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN