Foto Muhabirleri Derneği'nden kınama!

Foto Muhabirleri Derneği'nden kınama!
Pazartesi 14.05.2012 17:30

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD), Spor Toto Süper Final'de şampiyonun belirlendiği Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası çıkan olaylarda, gazetecilerin zararlarının karşılanmasını talep etti.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nden yapılan açıklamada, olaylarda pek çok foto muhabiri ve kameramanın teçhizatlarının zarar gördüğü kaydedildi. Saha içinde yeterli güvenlik önlemenin alınmadığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Foto muhabirlerin kendi imkanlarıyla aldıkları, tek sermayeleri olan fotoğraf makinesi, objektif ve bilgisayarları kırılmış, gasp edilip sahaya fırlatılmış, kullanılamaz hale getirilmiştir. Karşılaşma sonrası yaşanan olaylar bunlarla kalmayarak, bazı foto muhabirlerinin teçhizatları çalınmıştır.

Futbol teröristlerinin foto muhabirleri ve kameramanları gasp ve darp etmesinin yanında, güvenlik güçlerinin kullandığı yoğun biber gazı da arkadaşlarımızı etkilemiştir. Yaşanan olayları tasvip etmemekle birlikte, arkadaşlarımızın zararlarının bir an önce giderilmesini diliyor, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı açıkça beyan ediyoruz. Yaşananların asla spor ahlakına ve centilmenliğine sığmadığını tekrar hatırlatırken, yaşanan olayları kınıyor, burada meslektaşlarımıza büyük zararlar veren 'spor teröristlerinin' gerçek Fenerbahçe taraftarını temsil etmediğine inanıyoruz. Türk futboluna yakışmayan bu tür olayların hiçbir zaman yaşanmamasını tekrar diliyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN