"Aziz Yıldırım'ın yanında olacağız"

"Aziz Yıldırım'ın yanında olacağız"
Salı 15.05.2012 14:02

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, ''Aziz Yıldırım'ın karşısına aday çıkması bu yıl uygun değil. Aday olacaklarsa o zaman 4 yıl önce çıksalardı. 4 yıl önce Aziz Yıldırım dışarıdaydı. İçeride olan birinin karşısına çıkmak, aday olmak doğru değil'' dedi.

Ali Şen, Bodrum Antik Tiyatro'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe-Galatasaray maçının dünya genelindeki 5 önemli derbiden birisi olduğunu, her derbiden sonra olaylar çıktığını söyledi.

Son yapılan Fenerbahçe-Galatasaray maçında da olaylar yaşandığını anımsatan Şen, bundan sonra benzer olayların yaşanmaması temennisinde bulundu.

Futbolun sahada oynandığını ve maçın sahada kazanıldığını dile getiren Şen, bu nedenle Galatasaray'ın şampiyonluk kupasını sahada almak istemesini doğru bulduğunu ve desteklediğini kaydetti.

Şen, Avrupa'da futbolcuların derbi maçlarından sonra birbirlerini öperek tebrik ettiğini belirterek, ''Biz onlardan daha mı az medeniyiz? Onlardan daha mı kötü evsahibiyiz? Avrupalılar bunu beceriyor da biz niye yapamıyoruz? Ondan dolayı sinirliyim ve öfkeliyim'' diye konuştu.

Şampiyonluğu kazanan takımların sahada tur atması ve ödülünü alması gerektiğini dile getiren Şen, şunları söyledi:

''Fenerbahçe'nin Galatasaray ile yaptığı eskrim, voleybol, basketbol maçlarında bile alınan yenilgilere çok kızıyordum ve öfkeleniyordum. Bu yılki Galatasaray yenilgisine ise kızmadım. Çünkü yaşadığımız olaylar Türkiye'de de, dünya tarihinde de yok. Bütün yıl sporcular, antrenörler baskı altındaydı. Taraftarımız büyük baskı altındaydı. Ama şampiyonluk için son maça kadar mücadele ettik. İnşallah Türkiye Kupası'nı alırız.''

Şen, gelecek hafta Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu'nun yapılacağını belirterek, başkanlık seçiminde Aziz Yıldırım'ın aday olması halinde karşısına kimsenin rakip olmaması ricasında bulundu.

Fenerbahçe'de başkanlığa aday olacakların iznine bağlı olmadığını kaydeden Şen, şöyle konuştu:

''Fakat ben başkanın karşısına kimsenin çıkmamasını istediğimi, çıkabilecek aday yakın arkadaşım bile olsa oyumun Aziz Yıldırım'a olacağını söylemiştim. Bugün vicdanen kendimizi Aziz Yıldırım'a karşı borçlu hissediyoruz. Aziz Yıldırım'ın karşısına aday çıkması bu yıl uygun değil. Aday olacaklarsa o zaman 4 yıl önce çıksalardı. 4 yıl önce Aziz Yıldırım dışarıdaydı. İçeride olan birinin karşısına çıkmak, aday olmak doğru değil. Aziz Yıldırım'ın yanında olacağız.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN