Yeni cephe açıldı

Yeni cephe açıldı
Salı 15.05.2012

"G.Saray'ı şampiyonluk için içten kutluyor Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyoruz. Sayın Aysal'ın kupayı kazanmalarının Türk futbolunu temizlediği ifadesi de manidardır"

F.Bahçe kısa aralıklarla yaptığı iki açıklama ile G.Saray'ı eleştirdi. Eleştirinin odağında ise G.Saray Başkanı Ünal Aysal vardı.
Açıklamada, "G.Saray'ı bir kez daha en içten duygularla kutluyor, Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyoruz" denildi. Yönetim, "Süper Final maçlarını 4 puan önde bitiren" sözüyle de takımına kupa finalinde başarı diledi. Aysal'ın hedef alındığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yangına körükle gitmek
Camiamızın attığı adımları an be an takip edip, 'isim vermeme' perdesinin arkasında gizlenerek açıklamalar yapan Galatasaray Spor Kulübü, "ahlak bekçiliği" sıfatının yanına, aynaya bakma ihtiyacı duymaksızın fair - play savunuculuğunu da eklemiştir.
Şampiyonluk sevincini ilk dakikadan itibaren 'Fenerbahçe'ye küfür ve başkanına ağır hakaret' ekseninde kutlayan futbolcularını görmezden gelen Galatasaray yönetimi, biber gazından etkilenen taraftarlarımızın sahada tedavi görmekte olduğunu bilmesine rağmen, seremoninin sahada yapılması konusunda ısrarcı davranmıştır. Hangi ahlak bekçiliğinin içinde holiganlık, hangi fair-play ruhunun içinde yangına körükle gitmek vardır?

AĞIRLIĞINA YAKIŞMADI
Sayın Aysal, bir televizyon programında, 'Maçın ardından tek bir F.Bahçeli yönetici göremedik, herhalde çok yoğunlardı' şeklinde birtakım sözler sarf etmiştir. Oysa ki basın toplantısı odasında bekleyen onlarca basın mensubunun da şahit olduğu üzere yöneticilerimiz gecenin sonuna kadar olaylara an be an müdahale etmiştir. Yöneticilerimiz federasyon ve Galatasaray yönetimi ile de biraraya gelerek kupa töreni konusunda istişarelerde bulunmuşlardır. Buna karşın Aysal'ın açıkça gerçekleri çarpıtması, kulüp başkanı ağırlığına yakışmamaktadır.

HADDİNİ AŞAN AÇIKLAMA
Aysal'ın olaylara dair en ufak bir fikri olmamasına rağmen, taraftarımız hakkında 'holigan' ve benzeri çirkin söylemlerde bulunması asla kabul edilemez. Daha önce de taraftarımız hakkında haddini aşan açıklamalarda bulunan Aysal çeşitli düzeltmeler yapma gereği duymuştu.
Dün söylediğini bugün inkar etmekten kaçınmayan Aysal'a, açıkça ifade etmek isteriz ki; Fenerbahçe taraftarıyla bir bütündür, bu yönde sarf edilecek tek bir lafın muhatabı 25 milyondur.

TÜRK FUTBOLU TEMİZLENDİ!
Sayın Aysal'ın kupayı kazanmalarının Türk Futbolu'nu temizlediği yönündeki ifadeleri camiaları kutuplaştırmaktadır. Aysal'ın, ülkemizde yaşanan süreçten ne kadar uzak olduğu, kupa kazanmalarını adeta bir çocuk filmini anlatır edasında aktarmasından da bellidir.

TARAFTARA ALKIŞ POLİSE SİTEM
Yönetim, derbideki olaylar için "Emniyet güçlerinin toplum psikolojisini doğru yönetememenin örneğini vermiştir" dedi. Açıklamada taraftarın G.Saray'a yönelik bir tavrı olmadığı, polisin olayları ateşlediği de belirtildi.Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN