"Başkanımızın hak ettiği bir kupaydı"

"Başkanımızın hak ettiği bir kupaydı"
Perşembe 17.05.2012 00:57

Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Fenerbahçe'de, teknik direktör Aykut Kocaman, erken attıkları golün rakibin ritmini bozduğunu söyledi. Kupayı Aziz Yıldırım'a hediye eden Kocaman "Hak ettiği bir kupaydı. İnşallah özgürlüğüne kavuşur" dedi.

Aykut Kocaman, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında, sözlerine Bursaspor'u kutlayarak başladı.

Kocaman, ilk golü erken bulmalarının iyi olduğunu belirterek, "Erken gol her zaman rakibin ritmini bozar. Rakip saldırgan hale gelir, ancak Bursaspor'da böyle bir şey olmadı. Baroni'nin golü maçı kolaylaştırdı. Pas trafiğini hızlandırarak, topu ayağımızı da tutarak, bunu başarılı bir şekilde uyguladık. 30 yıl sonra gelen kupa oldu. Başkan için önemli olduğunu düşünüyorum. Onun adına hayırlı olsun. Hak ettiği bir kupaydı. İnşallah özgürlüğüne kavuşur" dedi.

Karşılaşmanın zorlu geçeceği düşündüklerini ifade eden Kocaman, "Bursaspor, bizim Şampiyonlar Ligi'ni garantilememizin ardından yüksek bir form grafiğiyle maçı kazanmak istiyordu. Üç gün önce şampiyonluğu elde edememenin verdiği moralsizlikle geldik. Kaliteli oyunculardan kurulu Bursaspor bize göre öndeydi" diye konuştu.

Kocaman, maç öncesindeki moralsizliği düzeltme yönünde çok fazla bir şey yapmadıklarını dile getirerek, "Çok büyük hazırlık yapmaya gerek yok. Kulüp, bu maçlara hazır bir kulüp. Türkiye Kupası'nda kayıplar yaşadık. Şampiyonluğu kaybettikten sonra kupada 30. yıl olması çok önemi değildi. Oyuncularım sorumluluklarını hatırladılar. Oyuncuların sorumluluğunu bilmeleri önemliydi" dedi.

Maç bittiğinde tribünlerin kendisini çağırdığına değinen Kocaman, ''Esas sahne futbolcularındır. Aktör oyunculardır. Israr olunca tepki gösterdim. Bu tür şeyleri çok sevmem. Beni uzun süre çağırdılar, ben de tepkisiz kalamadım. Herhangi bir şeye tepki göstermem yoktu'' ifadesini kullandı.

Futbolcuların görüşleri

Fenerbahçe takım kaptanı Alex De Souza da maçın başından sonuna kadar üstün oyun sergiledikleri Bursaspor'a karşı skor olarak da üstünlük sağladıklarını söyledi.

Daha önceki final maçlarında kötü oynayıp kaybettiklerinin altını çizen Brezilyalı oyuncu, bu kez rakiplerine göre üstün olduklarını ve kazandıklarını ifade etti.

Bir gazetecinin, "Gelecek sezon sözleşmen bitiyor. Futbolu Fenerbahçe'de bırakmayı düşünüyor musun?" sorusuna, deneyimli oyuncu, şu yanıtı verdi:

"Fenerbahçe'de futbolu bırakma ihtimalim yüksek görünüyor. Bunu şu anki şartlara göre söylüyorum. Önümüzde kontratımın devam ettiği 1 sene daha var. Kariyerimi devam ettirmek istiyorum. Hocamızın da yeni sezonla ilgili planları var. Eğer hocamız, yönetim kurulumuz, kulübümüz bu plan dahilinde benimle olmak istediklerini söylerse, burada devam edip, ardından futbolu bırakmaktan mutlu olurum. Planlar dahilinde değilsem, yoluma devam edip sonra futbolu bırakabilirim."

Alex De Souza, "Aykut Kocaman'dan yeni sezonda sözleşme uzatma teklifi alırsan ne düşünürsün?" sorusunu ise "Elbette ki bundan mutluluk duyarım. Tercihim yine Fenerbahçe'den yana olacaktır. Şu an tüm teklifleri geri çeviriyorum. 'Bana 2013 yılından önce gelmeyin' diyorum. Ben ancak 'buraya kadar' derlerse düşünebilirim. Fenerbahçe benimle olmak istediği sürece ben de Fenerbahçe ile olacağım" diye yanıtladı.

Brezilyalı yıldız, "Kupayı başkana götürecek misiniz?" yönündeki soru üzerine ise şunları kaydetti:

"Başkanımız bu kupayı ve daha fazlasını hak ediyor diye düşünüyorum. Özgürlüğünden yoksun 10 ay. 2 ay sonra 1 senesi dolacak. 3 Temmuz'dan beri özgür bir insanın hayatından alınan bir sene diye bakıyorum. Bu kupayı hak ediyor...Taraftar olarak, camia olarak bence güzel günlerin hak edildiğini düşünüyorum."

Kaleci Volkan Demirel ise Bursaspor karşısında çok iyi bir futbol ortaya koyduklarını ve bunun karşılığında kupayı kazandıklarını söyledi.

30 yıllık kupa hasretini gidererek moral bulduklarını dile getiren Volkan Demirel, "Gönül isterdi ki iki kupayı alalım ama nasip değilmiş. Galatasaray'ı yeniden kutluyorum. Bursaspor'u da kutluyorum. Tüm takım arkadaşlarımı da tebrik ediyorum" dedi.
Etiketler Aykut Kocaman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN