"Yıldırım tek aday olmalı"

"Yıldırım tek aday olmalı"
Cuma 18.05.2012 14:18

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Vefa Küçük, yarın başlayacak seçimli olağan genel kurulda, Aziz Yıldırım'ın yeniden kulüp başkanı seçilmesinin ayrı bir öneminin ve manasının olacağını ifade etti.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da iki gün sürecek kongreyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Küçük, camianın büyük bölümünün Yıldırım etrafında birleşmesiyle ilgili olarak değerlendirmeler yaptı. Kendisinin de daha önce yaptığı açıklamalarda Yıldırım'ın yeniden seçilmesini gerektiğini ifade ettiği hatırlatılarak yöneltilen soruya Küçük, şöyle yanıt verdi:

''Nisan ayındaki divan kurulu toplantısında bir konuşma yaptım. Orada Aziz Yıldırım'ın tekrar aday olması gerektiğini, tek liste yapılıp, seçimlere Aziz Yıldırım'ın adaylığında tek listeyle girilmesinin doğru olacağı fikrini savundum. Bugün de aynı kanaatteyim. Murat Çelikel arkadaşımız aday olduğunu açıkladı. Ben açıkça söyleyeyim, şans görmüyorum. Aziz Yıldırım'ın dışında kimsenin oy alacağını da tahmin etmiyorum. Bu kongre zaten Aziz Yıldırım'ın kongresidir. Onun yokluğunda onu seçmenin ayrı bir önemi ve manası olacaktır. Kongrede fazla bir heyecan olacağını tahmin etmiyorum, çünkü tek taraflı bir kongre olacak. Bugünden kimin seçileceği ve başkan olacağı da bellidir.''

''3 Temmuz'dan sonra gerçek Fenerbahçelilerin kim olduğu ortaya çıktı''
Aziz Yıldırım karşısında 14-15 Şubat 1998 ve 19-20 Şubat 2000 kongrelerinde iki kez başkanlık seçiminde kaybeden eski yönetici Vefa Küçük, ''3 Temmuz'dan sonra gerçek Fenerbahçelilerin kim olduğu ortaya çıktı'' dedi.

Camianın birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Küçük, şunları söyledi:
''Ben herkes gibi Fenerbahçeliyim. Çok sayıda kongre üyemiz var, milyonlarca taraftarımız var. Ama Fenerbahçelilik 3 Temmuz'da başlıyor. 3 Temmuz'dan sonraki süreçte, gerçek Fenerbahçelilik, Fenerbahçe sevgisi, davaya sahip çıkma o zaman başladı. 3 Temmuz'dan önce herkes Fenerbahçeli. Ama 3 Temmuz'dan sonra gerçek Fenerbahçelilerin kim olduğu ortaya çıktı. Onların başında en önemli isimlerinden biri de benim. Onun için destekliyorum. Kulübümüzün menfaati icabı, Fenerbahçe'nin geleceği icabı ve Aziz Yıldırım'ın davadaki sonucunun müspet çıkması anlamında destekliyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN