"Yıldırım'ın adaylığı F.Bahçe'nin geleceği için yararlı değil"

"Yıldırım'ın adaylığı F.Bahçe'nin geleceği için yararlı değil"
Cuma 18.05.2012 16:51

Fenerbahçe Kulübü'nün kongre ve yüksek divan kurulu üyesi Lütfü Tomuş, yarın başlayacak seçimli olağan genel kurul toplantısında Aziz Yıldırım'ın başkan adayı olmasının, kulübün geleceği için yararlı olmayacağını savundu.

Tomuş, yaptığı açıklamada, 3 Temmuz 2011'den itibaren yaşanan süreç ve genel kurula ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

3 Temmuz'da başlayan süreçte yaşananlarla ilgili olarak, mevcut yönetim kurulunun aldığı kararlar ve yapılan uygulamaların yetersiz olduğunu savunan Tomuş, son olarak futbol takımının Galatasaray ile çıktığı şampiyonluk maçından sonra yaşananlarla ilgili olarak, ''Yönetim kurulu özeleştiri yapmak yerine taraftara ve kongre üyelerine, şike soruşturmasını yapan polisi, savcıyı hedef göstermiştir. Yönetim, yaptığı açıklamada, esnafın iş yerlerini, belediye otobüslerini tahrip edenlerin, polis araçlarının devrilip yakılmasının sorumlusunun polis olduğunu ifade edebilmektedir. Bunu ifade ederlerken kendi sorumluluklarını göz ardı etmişlerdir'' ifadelerini kullandı.

Bu ortamda yapılacak genel kurul öncesi, 3 Temmuz'dan bu yana yönetimde söz sahibi olanların bazılarının yeni yönetime girmek istemediklerini medyadan takip ettiklerini anlatan Tomuş, şöyle konuştu:

''Bu seçimli genel kurulda halen tutuklu olan Sayın Aziz Yıldırım'ın başkan adayı olması Fenerbahçe Spor Kulübü geleceği için yararlı olmayacaktır. Sayın Başkanın, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne olan hizmetlerine müteşekkiriz. Bugüne kadar hizmet veren bütün başkanlara müteşekkir olduğumuz gibi. Hele eski yönetimdeki, bütün hatalarına rağmen, tecrübeli, uzun yıllar yönetimde bulunmuş ekibin ayrılması, yeni tecrübesiz bir yönetim oluşması, gelecekte hata payını arttıracak ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün gelecekte başkan seçimi gündemli olacak olağanüstü genel kurullar yaşayacağı endişesini taşıyorum. Genel kurul üyelerinden SMS'lerle birlik ve beraberliği kongreye taşımasını isteyenler, öncelikle kendileri buna riayet etmeli ve bugüne kadar olduğu gibi, genel kurul üyelerini duygusal yaklaşımlarla emrivaki karşısında bırakmamaları, günü kurtarma yerine 105 yıllık ulu çınarın geleceğini düşünmeleri gerektiğini tüm kongre ve taraftarlarımıza ifade ediyorum.''

Lütfü Tomuş, sarı-lacivertli kulübün 19-20 Şubat 2000 tarihinde yapılan genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklamış, daha sonra adaylıktan çekilmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN