''3 Temmuz, Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak belirlensin''

''3 Temmuz, Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak belirlensin''
Cumartesi 19.05.2012 16:05

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı sürerken, kulüp üyeleri, raporlar üzerinde görüşlerini bildirdiler.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da gerçekleştirilen genel kurulda söz alan eski yöneticilerden Rahmi Eyüboğlu, Galatasaray ile yapılan şampiyonluk maçına değinerek, şampiyonluğu kaybetmeleri durumunda olay çıkmayacağını çok iyi bildiklerini anlatarak, ''Maç bittikten sonra 20 dakika kadar bunun en güzel göstergesini kendi takımımızı destekleyerek yaptık. Sonra biber gazıyla müdahale yapıldı. Fenerbahçe taraftarı o gün takımını bağrına basacak olay çıkarmayacaktı, birlik ve beraberlik mesajı vermeye devam edecekti, yaptırılmadı'' diye konuştu.

''Fenerbahçe üzerinden topluma bir mesaj verilmek istendiğini'' savunan Eyüboğlu, ''Bence iyi düşünsünler. Fenerbahçe topluma bu ekip üzerinden bir mesaj verirse ne olacak arkadaşlar?'' dedi.

Aziz Yıldırım'ı 25 milyon taraftarın sevdiğini belirten Eyüboğlu, ''Eleştirebiliriz ama sevildiğini herkes biliyor. Bugün 19 Mayıs, bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum. Bundan sonra bir başkaldırı dönemi geleceğini biliyoruz'' diye konuştu.

Eyüboğlu, yönetim kuruluna halka arza neden ihtiyaç duyduğu sorusunu da yöneltti.

'3 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü' önerisi

Daha önce başkan Aziz Yıldırım'ın heykelini dikme önerisi getirdiğini hatırlatan kongre üyesi Teoman Fanusçu, bu önerisini geri çektiğini, bunun yerine 3 Temmuz tarihinin Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak belirlenmesini ve kulübün bir tapulu arazisine abide yapma teklifinde bulundu.

Fanusçu, ''Abide, tüm değerlerimizi ifade etmesi için Atatürk ile simgelenmiş Türkiye haritasının bulunduğu, Aziz Yıldırım, yönetimler, sporcular ve taraftarları temsil eden anlamlı bir yapı olabilir'' dedi.

Pala: ''Fenerbahçe Başkanı'nı, genel kurulu seçer''

Kongre üyesi Funda Sibel Pala, birilerinin sürekli, kulüp başkanının kim olması yahut olmaması gerektiği konusunda fikir ürettiğini kaydederek, ''Fenerbahçe Başkanı'nı Fenerbahçe genel kurulu seçer. Fenerbahçe Başkanı'nın kim olacağına sadece ve sadece genel kurul üyeleri karar verirler. Eğer o kişiler genel kurula üyeyse kapıdan girebiliyorlarsa girer oylarını verirler, cesaretleri varsa şu kürsüye çıkar aday olurlar. Onun dışında ne siyasi erk, ne bilmem ne bakanı, ne bilmem nerenin milletvekili, ne de cemaat Fenerbahçe başkanının kim olacağına karar veremez'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN