"Derbiden sonra neler yaşandığını açıklayacağız"

"Derbiden sonra neler yaşandığını açıklayacağız"
Cumartesi 19.05.2012 17:38

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'daki kongrede, üyelerin konuşmalarının ardından yeniden kürsüye gelen Kulüp Başkanvekili Nihat Özdemir, Galatasaray ile yaptıkları son maçta çok üzüntülü zamanlar geçirdiklerini belirterek, ''Kupayı kaybetme üzüntüsünü daha da aşan üzüntüler yaşamamıza sebep oldu. Yakın zamanda Galatasaray maçından sonra nelerin olduğunu, nelerin neden yaşandığını kamuoyuna açıklayacağız'' dedi.

Bu karşılaşmadan sonra kendilerine verilen 6 maçlık ceza için Tahkim Kurulu'na gideceklerini kaydeden Özdemir, ''6 maç ceza fazladır. Tahkim Kurulu'na gidip, hakkımızı arayacağız. Çok önemli bir dosya hazırladık. Bu dosyayla tahkime gideceğiz'' şeklinde konuştu.

''Hesabını soracağız''

Nihat Özdemir, şike davasının sonucunun beklenmesi gerektiğini belirterek, ''Masumiyet karinesi unutulmamalıdır. Sayın başkanımızın bugün bazı medya organlarında çıkan açıklamalarında olduğu gibi, onlara, bize yapılanların hepsinin zamanı gelince hesabını soracağız. Bunu kimse unutmasın'' dedi.

Tahvil borçlanmasıyla ilgili Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın eleştirisine karşılık Özdemir, ''Tahvil borçlanmasıyla banka borcunun arasında hiçbir fark yoktur. İkisi de borçtur. Ama bir ödeme planı ve maliyet meselesi vardır. Tahvil, günlük banka borcundan daha uzun vadelidir ve daha ekonomiktir. Geçen genel kurulda sizlerin bize verdiği yetkiyi kullandık'' şeklinde konuştu.

İlk konuşmasında kendisine teşekkür etmediği için sitem eden Günay'dan özür dileyen Özdemir ''Yüksel ağabey, bu zorlu süreçte her zaman yanımızda oldu, yol gösterdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Sen bizim her şeyimizsin'' dedi.

Nihat Özdemir, bir kongre üyesinin, 3 Temmuz ile ilgili abide yapılması önerisine ilişkin, ''Kendi arazimize bir abide yapılmalıdır. İnşallah bu sürecin sonuna doğru 3 Temmuz'u hatırlatan bir abidenin yapılmasına canı gönülden iştirak ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bir kongre üyesinin CAS davasıyla ilgili sözlerine karşılık Nihat Özdemir, ''CAS açıklamasında çok düşündük, danıştık. Hem ülke hem de Fenerbahçe menfaatleri gereği CAS davasını çekmemiz gerektiğine inandığımız için bunu yaptık'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN