Ali Koç yeni yönetimde neden yok?

Ali Koç yeni yönetimde neden yok?
Pazar 20.05.2012 13:49

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da yapılan seçimli kongrede, Aziz Yıldırım'ın yeni yönetim listesinde yer almayan Ali Koç, ailevi nedenlerden dolayı yeni yönetimde yer almayacağını açıkladı.

Ali Koç yaptığı açıklamada, "Şahsım ile ilgili spekülasyonlar oluyor. Bazı kararlar tercihen, bazı kararlar mecburen, bazı kararlarda gönül önde gider mantık sonra gelir. Bazen tam tersi olur. Burada karmaşık durumdaydım. Bazı ailevi nedenlerden dolayı üzülerek bu kararı almak durumundaydım. Başkanımız Aziz Yıldırım bana anlayış gösterdiği ve icazet verdiği için teşekkür ederim. Benim Fenerbahçe Kulübü'nde yönetici olarak ismim olmayacak; ama ben elimden geleni yapacağım. Her zaman kulübün yanında olacağım. Bu sevda bitmez. Başkanımız ve İlhan Ekşioğlu, içinde bulundukları durumdan çıkana kadar hepimiz görev bilinci içinde hareket edeceğiz. Bir ay sonra baktığınız zaman, bir Fenerbahçeli olarak söylüyorum endişe etmeye üzülmeye gerek yok. Benim de kulübün içinde olacağımı görecekler. Bana bugüne kadar arkamda durdukları için teşekkür ediyorum. Şu anda bir veda havası oluşturdu bu bence gereksiz hava yaratılıyor. Fenerbahçe'nin önü açık olacaktır" dedi.

Kongre üyeleri büyük üzüntü yaşadı
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede, yeni yönetim kurulu listesinde yer almayan Ali Koç öğle saatlerinde oy verme işleminin yapıldığı salona girerek, 11 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Ali Koç'un ismini listede göremeyince adeta şok yaşayan kongre üyeleri, Koç'a büyük ilgi gösterdiler.

Sandık başında sıraya giren Koç ile fotoğraf çektirip, imza alan üyeler listede ismini göremedikleri için çok üzüldüklerini söylediler. Koç ile fotoğraf çektiren üzerinde Fenerbahçe forması olan bir çocuk, ''Çok üzüldük, sizsiz olmaz'' dedi. Bazı kongre üyeleri de ''Sizi listede görememek büyük şok oldu'' derken, oyunu kullanan Ali Koç'u alkışladılar.

İmza almak, fotoğraf çektirmek isteyen kongre üyelerinin arasında güçlükle basın mensuplarının bulunduğu bölgeye ilerleyen Ali Koç, 4 yaşındaki Nazlı isimli kız çocuğu ''Ali Başkan'' diye bağırınca, dönüp küçük kızı sevdi ve montuna imza attı. Küçük Nazlı salondan ayrılırken ''Ali Başkan hoşçakal'' diye bağırıp, el sallayınca Ali Koç, ''Ne hoşçakalı'' dedi. Koç, ''Sizi listede görmeyince çok üzüldük'' diyen kongre üyelerine ''Bir yere gitmiyoruz'' şeklinde yanıt verdi.

Taraftarların bu tavrı karşısında duygulanan Ali Koç, açıklama yapmak için basın mensuplarının bulunduğu yere giderken, son anda ''Siz toparlanın ben birazdan gelirim'' diyerek oy verme işleminin yapıldığı alandan ayrıldı.

Oy vermek için salona gelen kongre üyeleri, özellikle listede Ali Koç'un ismini göremeyince adeta şok oldu. Ali Koç'un listede yer almaması nedeniyle büyük üzüntü yaşayan kongre üyeleri, bazı yöneticilere de bu üzüntülerini ilettiler.

Bir kongre üyesi, Nihat Özdemir ve Turhan Şahin'e ''Bu listede, bu dönemde bizim sesimizi duyuracak birini göremiyorum. Ali Koç çıkıp, açıklamalar yapıyordu'' diye üzüntüsünü belirtti. Bazı kongre üyeleri de listeden memnun olmadıklarını dile getirdiler.
Etiketler Ali Koç, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN